Hiljutised postitused

Arhiiv

NAISE KEHA PEALE SÜNNITUST


Olen sel teemal kõnelnud nii peale Kristoferi sündi kui ka ikka pidevalt ja jooksvalt. Küll aga on hetkel see igati igal pool teemaks ning tunnen alati ka ise, et tahan neil teemadel sõna võtta. Just nimelt omalt poolt, omade mõtetega, sest mida rohkem erinevaid naisi jagavad oma lugusid, kogemusi. Mida enam naisi julgustavad ja toetavad teineteist, seda paremini suudame ka mõista erinevaid kogemusi.


Lobisesin sellest omajagu pikalt instagrami story kaudu, kuid kuna seal see sõnum nii pikalt püsima ei jää, siis mõtlesin, et kriban ikkagi ka siia sel teemal. Ehk siis kui see teema tekitab sinus veidraid või ebameeldivaid emotsioone ning see pole lihtsalt sulle, siis teistes jutunurga seikades näeme. Siiski proovin ja tahan alati nende äärmuste vahel olla samuti mingi selge hääk, kes ka omalt poolt jagab siia vahele. Eriti olles ise aktiivne inimene (treeningute nurgast) rasedusele eelnevalt, selle ajal, peale rasedust kui ka teise raseduse ajal ning väikese lapse kõrvalt.


SA EI PEAGI TAHTMA EGA SAAGI LOOTA, ET SU KEHA ON ENAM KUNAGI NÖ ENDINE JA SAMA KUI ENNE RASEDUST, SEST SINA ISE EI OLE ENAM SAMA. SA OLED ISEENDA UUS INIMENE


Tihti näen ja kuulen seda, et naised hästi tugevalt püüdlevad peale sünnitust selle kehani, mis neil oli enne. Ega muidugi ühiskond ei aita sellele kaasa, sest muidugi liigub tugevalt arusaama nagu sa peaksid peale sünnitust olema peenike ning mingi sixpack ees."Sul ei ole ju enam last kõhus, miks sa ikka veel suur oled? Üks jäi veel sisse?" vot selliste lausetega peavad tihti maadlema värskelt sünnitanud naised. Minu arust kõige halvem asi, mida tulla ütlema värskelt sünnitanud naisele. Kellelegi, kelle keha on viimased 9-10 kuud teinud meeletut tööd. Keegi, kes on suutnud ilmale tuua uue elu, keegi, kes nüüd selle elu eest peab hoolitsema. Su hormoonid on igal pool mööda tuba laiali ning see kõik on nii värskele kui ka taas emaks saanud naisele ju meeletu emotsioonide valang. Viimane asi, mille pärast peaks naine muretsema on see, milline hetkel tema kõht või keha välja näeb. Seetõttu tuleks rohkem nii iseendal kui ka teistel olgu sünnitanud või mitte sünnitanud naisetel, kuid ka meestel teadvustada seda kõike. Sa ei peaks tahtma püüelda enam selle poole, kes sa kunagi olid, sest sa oled justkui inimesena uuesti sündinud. Iseenda next step ning parem versioon. Sul on siin elus uus roll, uued sihid silme ees ning miks me peaks tahtma olla keegi või miski, mis me kunagi olime. Tahame ikka liikuda edasi ning iga inimese, iga naise, iga ema jaoks on see "parim versioon" erineva tähendusega.

See on nii okei, et sa ei tunnegi end justkui kohati raseduse lõpus ega peale sünnitust ära. Ka mina olin kogu selle teekonna lõpuks üpris paistes, ma ei näinud oma varbaid enam ma ei tea, mis ajast. Nägu oli nii ümar kui ümar olla saab, silmad ka ei paistnud enam välja ning pahkluusid isegi ei eksisteerinud enam. Siiski oli mul sellest ausalt öeldes üpris suva, sest ma tundsin kui retsi tööd mu keha teeb ja mitte kellelegi pole õigust mulle sel hetkel midagi ette heita või tulla ütlema. See on okei kui nädalaid, kuid hiljem oled veel pehmem kui oled harjunud. Su keha on teinud ligi 10 kuud rasket tööd ja keegi ei tohiks eeldada, et sa pead selle raske töö nö tasa tegema mõne päevaga. No näiteks see esimene pilt paremal üleval - su keha ei ole peale sünnitust lame ega selline nagu enne. Vaadake seda pilti, sest seal kõhus ei ole enam beebit, kuid see kõht on just selline. Mitte kõigil, kuid minul ta oli ning see on samuti päris elu ja reaalsus.


MIDA ENAM ME RÄÄGIME PÄRIS KEHADEST, ERINEVATEST KEHADEST, ERINEVATEST NAISTEST, KOGEMUSTEST JA LUGUDEST, SEDA ENAM AVARDAME ISEENDA SILMARINGI NING TÕMBAME END MAA PEALE TAGASI. ÕPIME ROHKEM NÄGEMA JA HINDAMA MEIE ERINEVUST JA LUGUSID


Nagu on erinevaid inimesi, siis on ka erinevaid soove, huvisid, eesmärke ning mis peamine - kehasid! Me oleme kõik erinevad ja see ongi ilus ning ma ei väsi sel teemal rääkimast ega seda korrutamast. Kui võtta korra rasedus ja sünnitusjärgne keha jutust välja, siis ka sel juhul on meil kõigil oma hea punkt, kus tunneme end kõige ilusama, tervema, seksikama ning tugevamana. Kõigile meile ei ole oluline saada end kiirelt vormi, samas mõne jaoks on see mingitel põhjustel oluline. Mõni tunneb, et tal on jaksu ning energiat oma sisemise ja välimise minaga kiiremini tegeleda, kuid seal juures mõni naine võtab asja rahulikumalt ja kulgeb aeglasemas tempos. Tead mis - see kõik ongi see erinev ja ilus ning õige! Iga naise soov, iga naise lähenemine asjale ongi just nimelt see hea ja õige, mis talle sobib ning mis on tema tee.

See pilt siin järgnevalt on kuskil 1.5 kuud peale sünnitust. Riided seljas vaatad, et oh päris hea ning tegelikult oligi. MA vaatasin end juba sel hetkel nii teise pilguga. et täitsa lõpp lihtsalt, mis muutus on toimunud juba selle ajaga, mida ma olen korda saatnud ning tundsin end nagu uus inimene. Muidugi oli kõht pehme, keha üldiselt pehmem ja teistsugune, kuid seda oli ta ka enne teise raseduse algust. Seal sees oli üks inimene, kellele sina andsid elu. Kes paisub rohkem (mina olen nt gigapaisuja) , kes vähem. Kel on raskem algus beebiga, kel enda jaoks kergem. Kel on muud mured ja probleemid, kel keha taastub kiiremini, kel aeglasemalt. Juba mingi 3-4 kuud peale sünnitust tundsin end nii hea energia juures ning ka see on individuaalne. Samamoodi nagu ei tohi taunida neid, kes kohe ei saavuta mingi ühiskonna normi järgi mingit kaalu, välimust, enesetunnet, siis ei tohi ka teistpidi taunida neid, kel ehk keha ei hoia kilosid kinni juba loomult, kuid ka maadlevad või neid, kes mingil põhjusel siiralt soovivad ja leiavad võimaluse endale rohkem aega võtta. Kellele meeldib loomult liikuda rohkem, kellele mitte. Ise tegin sel ajal juba üpris tempokalt taas trenni, sest see oli minu valik ning tundsin end hästi. Kõik valikud on okeid, kui sul endal on hea olla!


ÕPI END ROHKEM HINDAMA, SEST SA OLED ROHKEM KUI SU KEHA VÕI SU SIXPACK. ÕPI HINDAMA SEDA, MIS ON OLULINE SINU JAOKS. ÕPI ENNAST ROHKEM TUNDMA JA MÄRKAMA


Tundsin end juba selles punktis nii tugeva ja nii ilusana. Ausalt! Mis siis, et iga nurga alt ei olnud pilt üldse selline nagu ma oleks ise ju eelnevalt harjunud. Oligi alakõhul väga pikalt korralik pouch ning keisriarmi kohale isiklikult see jäi ka pisut veel täitsa teise raseduseni välja. Või enne naistemuresid ja kui sul on kõht täis no ilmselgelt sul on ju kõhuke ees. Pisike uus hing, kelle eest siin elus pead hoolt kandma. Selle on sulle su keha toonud. Ole oma keha vastu hea, sest ta teenib sind nii tublilt. Kui sa ei saa ega isegi taha päriselt trenniga alustada, siis sa ei pea ja see on nii okei. Kui sa saad või tahad, siis ära tee seda sellepärast, et olla võimalikult kiirelt hästi peenike, retside kõhulihastega, sest äkki lihtsalt peab ?! Äkki sellepärast, et no kellelgi ju instagramis või kuskil jälle oli?! Taha seda, et sa tunned end tugeva, ilusa, seksika ja energilisena. Seda, et sa tunned end hästi. Selleks, et sa jaksad oma lastel järgi joosta, sa jaksad poest toidukotte koju tassida ning jah sa tahad tunda end ilusana, kuid see kiirgab seest välja. Mu arust ei ole ilusamat kui enesekindel naine ning ega enesekindlusega ei sünnita. See on pidev protsess, igapäevane töö iseenda kallal, endale meeldetuletus selle üle kui palju sa oled naisena, emana, inimesena väärt.

Oledki rannas ning su kõht on voltis. Oledki kodus kõht täis ja kõht on punnis. Endiselt mainin, et ka kõige hullemad trennihundid - neil on kõhd täis ja punnis peale sööki, nahk "voltis" siin-seal. Keegi ei käi 24/7 365 ringi mingi retsi vormiga. Mis üldse on mingi rets vorm, ideaal, mida peab kellegi või millegi arust saavutama? See tuleb iseenda jaoks defineerida meil kõigil. Võta teiste naiste lugusid õppekohana ja haara sealt mõtteterasid, aga ära taha olla keegi teine. See on pikk protsess ja isegi õpin seda pidevalt, iga päev, iga hetk. Tuletan endale seda kõike alatasa oma madalhetkedel meelde ning oeh alati neil teemadel kirjutades või jutustades ma tunnen end täiega mingi power-womanina. Vaadates tagasi, hetkele ja mõeldes edasi.

Ja ma täiega-täiega loodan, et mida enam me jagame oma lugusid ning neid ei pea alati jagama kuskil netiavarustes, kuid kas või sõbrannad-sõbrad omavahel. Mida enam me neist räägime, et seda enam suudame näha teisi, kuid samas olla iseenda inimesed ja hinnata end veelgi rohkem.


Loodan, et saad siit ka endale midagi toredat kaasa haarata :)


Lobisemiseni

Kirsti

 

Eesti, Estonia​

©DESIGN BY KIRSTIVAIKLA CREATED WITH WIX.COM