Hiljutised postitused

Arhiiv

KÕIKSUGU "UUED JA VEIDRAD" BEEBI LIIGUTUSED VOL 2


Nüüdseks on aega juba nii palju möödas, et olen kõhubeebi liigutusi nagu terve igavik tundnud. Vähemalt viimased 13-14 nädalat. Kui ma arvasin, et alguses on see kõik imelik ja veider, aga et ma harjun, siis... Mõtlesin natuke kirja panna, kuidas on need liigutused muutunud ja kuidas selle harjumisega on.

ÜKS TÄIESTI UUT MOODI ASI - BEEBI LUKSUMINE KÕHUS

Olin lugenud ja kuulnud küll, et luksumine on täitsa tavaline asi, mida kõhubeebi ühel hetkel tegema hakkab. Ega tegelikult kui algusest võtta polnud mul aimugi, kas ja kuidas sa saad aru, et beebi üldse liigub - sa saad aru kui see on see õige asi. Samamoodi luksumisega - et mismoodi peaks sellest aru saama... No see on jälle nii tõsi - sa saad sellest lõpuks aru, mis on õige luksumine.

Ma ei mäleta täpselt, millal ma esimest eristatavat luksumist tundsin, aga ma arvan mingi 27.nädala paiku. Lihtsalt järsku käis siuke väike põnts. Mõtlesin, et no õrnalt liigutab end. Siis juhtus samas kohas see jälle ja jälle ja niimoodi mingite lühikeste intervallide järel. Panin käe kõhupeale ja tundsingi, et kõht põksub õrnalt rütmiliselt intervallidega - selge, luksub.

Alguses ei tea ju ka, mis ja kuidas, kas on normaalne. Nüüd juba tean hästi ära, et ta luksubki päevas mingi 3-5x ning see ongi igati normaalne. Pigem on see hea märk, sest tähendab, et ta valmistub ning proovib juba nö hingata ja neelata vedelikku enda ümber. Kõiksugu refleksid arenevad, proovib sõrme imeda ning hea märk, et diafragma areneb. Kõik selleks, et valmistuda peagi juba enda saabumiseks.

PISIKESED PÕTKIMISED ON MUUTUNUD TUGEVATEKS HOOPIDEKS, KÄTE JALGADE SURUMISEKS NING PÖÖRAMISEKS JA KEERAMISEKS

Ma olen tundnud juba päris varakult ning juba varakult suhteliselt tugevalt neid kõhubeebi liigutusi. Kuna mul on platsenta tagaseinas, siis tähendab, et tunnen neid eriti hästi. Oleks platsenta tagaseinas, siis oleks ta nagu siin nö pisut ees ja ei tunneks neid ehk nii eristatavalt. Alguses ikka ehmatas ja oli niiiii harjumatu isegi pisikene põks, mis su sees käib. Reaalselt - seal sees on elusolend ja ta liigutab end. Pikalt ei tahtnud mõtlema jääda, sest ei teadnud, mida selle mõttega peale hakata haha. Muidugi on tore teada ja hea märk ju, et beebiga on kõik korras, aga tundus asi mu jaoks, millega ma ära ei harju.

Kerides edasi omajagu nädalaid, siis mu kõht on kummituba. Seal käib sõda, seal käib amokijooks, seal käib karate ja poks, maraton ja crossfit kõik segamini. Olen ikka saanud päris häid kordi kaamerasilma läbi ka, kuidas kõhust tulebki selline 3-4cm muna välja ja see laseb ühest äärest teise. Vahel istud kuskil koosolekul ja järsku näed, et särk liigub lihtsalt. Seega ei jää see märkamatuks teistelegi enam ning igati tuntavat ja nähtavad on. "Ohh nii tugevalt liigub" - ooja, mõtle kui sa tunned seda seest poolt veel.

Foto: Mariken Nikker Photography

LIIGUTUSED ON NÜÜD JUBA IKKA IGAL POOL ÜLE KÕHU - TÄITSA ALT KOHE RIBIDE VAHENI VÄLJA NING ÜPRIS VALUSAD

Vahel tundub, et ei ole enam hetke, kus ta ei liigutaks. Ma tunnen kogu aeg seda elu, mis siin sees käib. Kuigi tasapisi peaks see jääma natuke rahulikumaks, sest mida lõpupoole, seda vähemaks jääb seda ringi keeramise-pööramise ruumi. Hetkel ikka laseb ta kogu täie eest - häbemeluust ribide vaheni, naba auku, puusakonti. Vahel suudab nagu seal sees end vist kuidagi eriti hästi sirutada, et tunnedki kõiki neid kohti korraga poksikotina.

Tihti kipub see suur aktiivsus olema õhtusel ajal kui mina jään natuke rahulikumaks. Kusjuures meie kõhubeebi on jube kergelt reageeriv. Olgu ma ämmaemanda juures, muusika natuke kõvemini või kõhule vastu minna, teadlikult silitada või kõhuga rääkida - kohe reageerib vastu. Kardo naerab siin, et viskab talle viisi siin. Patsutad ja tunned, et patsutab vastu. Konkreetne eristatav jalake. Või kui kohe eriti elu täis, siis tunnen mina neid küünarnukke ja põlvi, mis libistavad mööda sisemust.

SAMUTI VAHEL NEIL EI OLE LIHTSALT LÕPPU JA EI LASE ÜLDSE ÖÖSEL TEGELIKULT MAGADA KA... OLED MAGAMATA, VÄSINUD. PÄRIS VALUSATEST LÖÖKIDEST LÄBI, SIIS VÕTAB ÕHTUKS IKKA EMOTSIONAALSEKS JA PISARA SILMA ÄRA KÜLL

Viimasel nädalal ma mõtlen küll, et neil hullumeelsetel liigutustel ei ole lõppu. Tegelikult päeva lõpuks väsitab ikka korralikult see mürgeldamine siin sees ära. Ribid on hellad, kõhunahk on hell, puusad ja alt no ütleme otse kahe jala vahelt on hell ja valus. Aga vot kui ma viskan pikali, et õhtul natuke rahulikumalt olla, siis hakkab beebi hiilgeaeg pihta.

Ja just viimasel nädalal on ta liigutused nii naljakaks muutunud. Ma ei saa nagu neid lööke lugeda, sest need käivad niimoodi: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 ja mingi mõne sekundi jooksul. Täiesti kummituba ning lisaks ta nagu vibreeriks seal sees. Reaalselt miski põrkaks, vibreeriks ja hüppaks seal sees. Järjest mingi tund enne kui jääb rahulikumaks. Mõtlesin ka, et kas see on veider, sest tegelikult peab hoidma liigutustel silma peal. Kui neid jääb vähemaks või kuidagi muutuvad tavapärasest teistsuguseks, siis on vaja jälgida. Samas ei taha ju mõttetult üle ka pabistada, sest eks ta liigubki siin.

Iga kord ikka ämmaemanda juures mainin ka ning praegu olen temaga kohtunud kord kuus, kuu lõpupoole jälle. Tema ikka ütleb, et see on igati hea ja okei ning pigem las olla ta aktiivne kui järsku liigutused vähenevad ning ta muutub millegitõttu loiuks. Olles aus, siis hetk kui lõpuks magama minna.. laseb ta jälle edasi ning enam ei ole lasknud öösel magada ka. Magamismure sai lahendatud uue voodiga, aga vot nüüd käib mürgel õhtul hilja, öösel ja hommikul. Kõik kombo kokku ja võtab õhtul ulguma küll. Kardo lohutab ja üritab abiks olla, natuke lihaseid lõdvestada ning massaaži teha, et ei oleks nii pinges olla. Mõni öö tunnen, et peangi natuke aega toas ringi käima, et olukord kõhus maha rahuneks.

Seega ütleme nii, et endiselt iga päev on uus tunne ja endiselt isegi kui oleme juba lugematu arv kordi kõiksugu asju tundnud oma kätega ja näinud, siis ikkagi "ohhh, tule katsu ohh tule vaata vaata nüüd!". Ikka tundub iga päev teistmoodi ja uus. Praegugi seda kirjutades liigub see kõik siin ühele ja teisele küljele.

Päikest

Kirsti