PÄRAST TREENINGUTEGA RAJALT MAHA KUKKUMIST TAGASI TEGUTSEMISSE ASUDA?


Ma olen alati öelnud, et su keha on su enda valik, mida sa sellega otsustad ette võtta. Tegelikult keegi teine sulle öelda ei saa ega sundida sind miskit tegema, mida sa ise teha ei taha. Samuti nii palju kui on inimesi on ka erinevaid arvamusi, mis tihti peale võivadki kõik õiged olla. Vastavalt inimese vaatenurgast ning hetkesest sihist, eesmärkidest tegelikult. Seega ei saa ühe puuga lüüa, kellel õigus kellel mitte.

Seega tahtsin pisut tuua teemaks treeningud ning enda keha eest hoolitsemise selles võtmes. On inimesi, kellel meeldib teha seda intensiivsemalt, kellele rahulikumalt. Kes ei suuda ära oodata hommikusi jooksuringe, kes jõusaalitrenni, kes sõpradega pallimängu.

SUL PEAB ENDAL OLEMA MINGI PÕHJUS, MIKS SA MIDA TEED. SEDA IGA ASJAGA NING ERITI TREENINGUTEGA.

Mõtle ükskõik, mis olukorra peale elus, kuhu oled pidanud pürgima. Midagi endast andma. Alati on see lihtsam, kiirem ja kohati no mitte kergem, aga saavutatavam kui sa tead, mille nimel sa tegutsed. Põhjus miks ma näen tihti inimesi enda tervise teekonnalt maha kaldumas on eesmärkide ja sihi puudus. Pigem just konkreetsus ja läbimõtlemine enda jaoks.

Esimene samm on küll tehtud! Sa oled end seadnud trenni poole või mis iganes füüsilise tegevuse poole. Võtan endast lähtuvalt peamiseks siiski hetkel jõusaalitreeningu näited. Teed tunnikese ära, on siuke "meh, käis kah vist" tunne peal. Nagu sai tehtud, aga mingit wow efekti ei teki ning ise ka nagu täpselt ei tea. Tegelikult mõtle selliselt - kui sa kuskile sõidad. Sa tead, kuhu sa sõidad - sul on mingi punkt, kuhu sa pead jõudma. Sama on muude tegevustega ehk siis siht silme ees, aga mis on see lõpp-peatus, kus sa jõuda tahad?

EESMÄRKIDE SEADMINE NING MÕTTEGA ASJA JUURES OLEMINE ON KORDADES OLULISEM KUI SA OLED EHK TEGELIKULT ARVANUD

Kipume liiga tihti võtma suuri ampse. Just sel hetkel liiga suuri ampse. Tahame kõike kohe, nüüd ja praegu. Kannatust ka väga ei jagu. Kohe ei saavuta - ah pole mulle ning lööme käega. Just seda ma näen ka ise enda klientide pealt trennides, et nad on tahtnud enne kas haarata liiga suure ampsu korraga või tegelikult ei ole enda jaoks asja korralikumalt läbi mõtestanud.

Mõtled, et eesmärkide seadmine pole sulle? Samas... kust sa tead kui pole enne proovinud, eks? :) Ütlen ausalt, et kui sul ei ole endal paigas, mis sa tahad saavutada, kuhu jõuda ning lõhkunud enda suurt eesmärki väiksemateks alapunktideks on see liikumine raske. Miks mitte teha enda jaoks see veidi lihtsamaks? Me inimestena oleme sellessuhtes lihtsad, et meid motiveerivad võidud. Miks mitte tekitada endale võimalusi rohkemateks võitudeks? Mõtle läbi miks tahad treenida - olgu see parem enesetunne või täpsemalt jaksata teha midagi nii palju, midagi selliselt, treenida võistluste jaoks. Siin on nii palju erinevaid variante ja ükski neist ei ole vale, sest see on SINU EESMÄRK.