Hiljutised postitused

Arhiiv

PÄRAST TREENINGUTEGA RAJALT MAHA KUKKUMIST TAGASI TEGUTSEMISSE ASUDA?


Ma olen alati öelnud, et su keha on su enda valik, mida sa sellega otsustad ette võtta. Tegelikult keegi teine sulle öelda ei saa ega sundida sind miskit tegema, mida sa ise teha ei taha. Samuti nii palju kui on inimesi on ka erinevaid arvamusi, mis tihti peale võivadki kõik õiged olla. Vastavalt inimese vaatenurgast ning hetkesest sihist, eesmärkidest tegelikult. Seega ei saa ühe puuga lüüa, kellel õigus kellel mitte.

Seega tahtsin pisut tuua teemaks treeningud ning enda keha eest hoolitsemise selles võtmes. On inimesi, kellel meeldib teha seda intensiivsemalt, kellele rahulikumalt. Kes ei suuda ära oodata hommikusi jooksuringe, kes jõusaalitrenni, kes sõpradega pallimängu.

SUL PEAB ENDAL OLEMA MINGI PÕHJUS, MIKS SA MIDA TEED. SEDA IGA ASJAGA NING ERITI TREENINGUTEGA.

Mõtle ükskõik, mis olukorra peale elus, kuhu oled pidanud pürgima. Midagi endast andma. Alati on see lihtsam, kiirem ja kohati no mitte kergem, aga saavutatavam kui sa tead, mille nimel sa tegutsed. Põhjus miks ma näen tihti inimesi enda tervise teekonnalt maha kaldumas on eesmärkide ja sihi puudus. Pigem just konkreetsus ja läbimõtlemine enda jaoks.

Esimene samm on küll tehtud! Sa oled end seadnud trenni poole või mis iganes füüsilise tegevuse poole. Võtan endast lähtuvalt peamiseks siiski hetkel jõusaalitreeningu näited. Teed tunnikese ära, on siuke "meh, käis kah vist" tunne peal. Nagu sai tehtud, aga mingit wow efekti ei teki ning ise ka nagu täpselt ei tea. Tegelikult mõtle selliselt - kui sa kuskile sõidad. Sa tead, kuhu sa sõidad - sul on mingi punkt, kuhu sa pead jõudma. Sama on muude tegevustega ehk siis siht silme ees, aga mis on see lõpp-peatus, kus sa jõuda tahad?

EESMÄRKIDE SEADMINE NING MÕTTEGA ASJA JUURES OLEMINE ON KORDADES OLULISEM KUI SA OLED EHK TEGELIKULT ARVANUD

Kipume liiga tihti võtma suuri ampse. Just sel hetkel liiga suuri ampse. Tahame kõike kohe, nüüd ja praegu. Kannatust ka väga ei jagu. Kohe ei saavuta - ah pole mulle ning lööme käega. Just seda ma näen ka ise enda klientide pealt trennides, et nad on tahtnud enne kas haarata liiga suure ampsu korraga või tegelikult ei ole enda jaoks asja korralikumalt läbi mõtestanud.

Mõtled, et eesmärkide seadmine pole sulle? Samas... kust sa tead kui pole enne proovinud, eks? :) Ütlen ausalt, et kui sul ei ole endal paigas, mis sa tahad saavutada, kuhu jõuda ning lõhkunud enda suurt eesmärki väiksemateks alapunktideks on see liikumine raske. Miks mitte teha enda jaoks see veidi lihtsamaks? Me inimestena oleme sellessuhtes lihtsad, et meid motiveerivad võidud. Miks mitte tekitada endale võimalusi rohkemateks võitudeks? Mõtle läbi miks tahad treenida - olgu see parem enesetunne või täpsemalt jaksata teha midagi nii palju, midagi selliselt, treenida võistluste jaoks. Siin on nii palju erinevaid variante ja ükski neist ei ole vale, sest see on SINU EESMÄRK.

Seejärel pane eesmärk kirja. Tegelikult mida täpsem, konkreetsem ja mõõdetavam ta on, seda parem ja lihtsam. Pane enda jaoks paika aeg, mille jooksul seda saavutada sooviksid, kuid ole realistlik. Tulemused võtavad aega ning see vajab sinu järjepidevust. Hea on seda vahel teha kõrvalt vaataja pilguga koos nt oskajam treeniv sõber või treener, kes sind aitab. Seejärel löö see eesmärk lahti võimalikult paljudeks alapunktideks. Näiteks nädalased võidud, kuu ajased võidud - miski, mis paneb sind iga trenn jälle edasi pürgima ning samas annab sulle seda head emotsiooni, sest sa oled jälle ühe kivi võrra edasi astunud selle maja valmis ehitamiseks.

OLE JÄRJEPIDEV, ANNA AEGA NING OLE NÕUDLIK, KUID ÄRA OLE LIIGA KARM. KUI SA KUKUD RAJALT MAHA, SIIS ÄRA LASE SEL END ALLA TÕMMATA. ÄRA HALETSE END SEE EI VII KUSKILE. TÕUSE PÜSTI JA LIIGU EDASI!

Paratamatult tuleb vahel elu ette. Seda juhtub meie kõigiga... küll perekondlikud mured, isiklikud, tööga seotud mured. Vahel plaanid muutuvad ja see lööb kõik sassi. See on samuti üks suur mure, mida enda treenitavate peal olen enne näinud, kus miski on rajalt maha löönud ning sellesse jäädakse kinni. Sellel lastakse end liiga palju mõjutada. Mis teha, life just happens , aga jällegi kelle nimel sa seda teed? Ma loodan ja usun, et iseenda nimel. Kellega sa võidu jooksed? Kui just ei ole võistlussportlane, siis jooksed jah ka ajaga, kuid siiski peamiselt jooksed sa võidu just ISEENDAGA.

Ei tohi jääda kinni sinna enesehaletsuse auku. Ükskõik, kes ja kui palju sind lükkab ja liigutab ja suunab edasi. Seda aitab sul teha pere, kaaslane, sõber või treener, siis selle kõige viimase otsuse edasi astuda teed sina. Sina ise ning mitte keegi teine ei saa seda teha. Pead mõistma enda eesmärki, miks sa seda teed. Miks see on sulle oluline, miks sa tahad seda teha ning mõistma, et see oled ainult sina, kes iseenda teel ees seisab.

Kunagi ei ole hilja ning elu ongi täis madal kohti ja tõuse. Sina pead liikuma edasi - pea püsti ning liigud edasi. Kinni olemine sind edasi ei vii ning selle aja asemel, et olla seal kohas omadega sa võtad selle aja ning hakkad hoopis edasi liikuma mitte ei sammu paigal.

Aeg-ajalt on vaja väikest lüket sõbralt või oskajamalt inimeselt, kes sind pisut suunab, kuid just nimelt suunab. Seejärel on sinul suur töö enda eesmärkide ja sihi paika panekuga ning edasi juba plaani paika panemise osas treeningute suhtes aitab sind vajadusel keegi, kelle abiga neid plaane teoks viia. :)

Päikest Kirsti