ASUN SÜGISEST SIISKI TAAS ÕPPIMA NING END TÄIENDAMA


Üks rahutu hing ma tegelikult ikka olen küll... Mul on pidev vajadus edasi areneda ja end täiendada. Otsida rohkemat ja üllatada ka iseennast. Tegelikult teadsin juba aasta algusest, et tahan sügisest kindlasti uuesti õppima minna. Küll aga praegu ei lähe ma veel tagasi magistriõppe lauda, vaid täiendan end pisut teisiti.

ÜKS SUUR RAHUTUS JA ISEENDAGA VÕITLEMINE NING PISUT ASJADE MÕISTUSEGA VÕTMINE

Ma olen siin viimased kuud olnud jube rahutu, sest paljud asjad on hetkel lahtised. Jällegi tean, mida ma tahan ja mis on silme ees. Kuid ikkagi... mitte päris täpselt. Totally makes sense ma tean. Kuna sügisest oleks üpris keeruline olnud minna tihedasse magistriõppesse kui lapse sünd juba eksamiperioodi jääb. Kindlasti tehtav ja paljud naised, kes seda teavad, aga ma tunnen end juba piisavalt. Ma olen SUPER osav erilise pinge ja stressi tekitamises iseendale. Kardan, et kokkuvõttes ei lähe mul endal isiklikult see rõhk, mida ma tahaksin panna ei koolile ega lapsele ja tegelikult, kellega ma võidu jooksen? Ainult iseendaga. Samuti kardan, et kord kahetsen seda aega, mis ei pannud tol hetkel pigem lapse esimestesse kuudesse.

Seega mõtlesin natuke läbi, mis ma teha tahan ja kuhu jõuda. Mida hetkel teha enda arenguks, kuid samas jäädes asjades tasakaalu. Tean, et ma toimetan õiges valdkonnas ja peas juba ainult küll enda teadmiseks küpsemas selline suurem plaan, kuidas kõik need tahud ühel heal hetkel kokku tuua. Tegelikult on ideaalne aeg end harida ja edasi viia. Eriti mina, kes ma pudelis paigal ei püsi, vajan seda väga. Seega teadsin, et see peab olema midagi vabama graafikuga. Tervisevaldkonnad kokku tuues ja mõeldes, kus ma tahaksin, saaksin ning mis oleks praegusel hetkel õige valik, kus ja kuidas end arendada - tuligi otsus.

SEPTEMBRIST ASUN TERVISEKOOLI TOITUMISNÕUSTAJA (TOITUMISTERAPEUDI) ÕPPESSE

Tunnen, et tahan enda teadmisi treeneri ning nõustajana veelgi enam edasi viia. Olen küll omajagu toitumisalaseid teadmisi aastate jooksul oma õpetelt saanud, küll aga tuleb pidevalt ajaga kaasas käia. Kahjuks on Eestis sellistel teemadel õpped üpris piiratud väljavaadetega, mis tõttu jäigi otsus Tervisekooli peale, mis tegelikult ongi ainuke omalaadne Eestis. Õpipinki astugi nüüd septembrist ning sealt juba edasi näitab aeg ning töökus, kuidas minema hakkab. Küll aga usun alati, et piisava tahte korral on kõik saavutatav. Õpe kestab 1.5 aastat koos tervisenõustajaga toitumise alal ja tervisenõustaja kvalifikatsiooniga. Edasise soovi korral asun jätkuõppesse ka toitumisterapeudi teadmiste teele. Arvestades minu huvi ka ülikooli taustalt haiguste ja tervise vastu, siis hoian kõik meeled praegu valla sel teemal veel edasise õppe korral. Kuna plaanin tervisevaldkonnas liikuda edasi ka oma eelnevate õpetega meditsiini/IT/teaduse vallas.

Kindlasti tekib nii mõnelgi küsimus, et kuidas ma kavatsen seda kõike jõuda nüüd te