Hiljutised postitused

Arhiiv

5 VIISI, KUIDAS VÄRSKENDADA ENDA TREENINGRUTIINI


Nagu näha on, siis mulle tõesti siiralt väga meeldib end liigutada ja treenida. Küll aga kõigi jaoks see nii kergelt alati ei tule. Samas on ka mul neid hetki, kus tunnen, et õhhh... midagi oleks vaja teistmoodi ja uut.

Ma tüdinen asjadest üpris kiiresti ära ja mul peab toimuma mingi pidev areng ja väljakutse. Selleks, et ikka kirg püsiks ning oleksid motiveeritud end liigutama on üli hea mõte vahel oma treeningrutiini värskendada.

1. PROOVI MINGIT TÄIESTU UUT MUGAVUSTSOONIST VÄLJAS TREENINGUT

Kui käid pidevalt ainult ühte sama asja tegemas, siis see lõpuks mingil hetkel olgem ausad muutub pisut üksluiseks. Tahaks nagu mingit väljakutset? Küll aga on suht hirmus võtta mingi täiesti uus asi peale... Mingi rühmatreening, hoopis tantsimine, ratsutamine, uisutamine. Oeh peagi ootan juba isegi mingeid täiesti uusi väljakutseid ette võtta ja näha, milleks ma tegelt olen suuteline. Üllatada iseennast ja see on kindlasti ülimalt värskendav!

2. VÕTA ENDALE TRENNI HOOPIS TELEFONI JA MUUSIKA ASEMEL ÜKS TORE SÕBER

Ma olen ka tegelikult see, kellele meeldib pigem üksi nokitseda. Ise teha, omas tempos ja ajada oma asju. Samas on vahel päris tore kui kellegagi koos trenni teha. Toob veidi sellist uut hingamist, natuke ka võistlushimu ja see trenn läheb lihtsalt lennates. Saate teineteise tegemisi ja teadmisi värskendada, leiate koos ehk midagi täitsa uut ja põnevat.

3. UUENDA ENDA TREENINGRIIETE VALIKUT - TUNDUB VÄGA PEALISPINNALINE JA KLIŠEE, AGA SA TEAD, ET SEE TOIMIB

Esiteks kui sul ei ole enda praeguste treeningriietega mugav olla, siis on aeg teha vahetus. Sa pead end tundma mugavalt, toestatult ja hästi. Nad ei tohi olla liiga pitsitavad või kukkuda sul mööda tagumikku maha. Tunned end hästi ja mugavalt, tunned end ka enesekindlalt. Samuti kui sa tead, et sul on ülibomb treeningriie seljas, mis rõhutab su figuuri veelgi enam, siis sa annad iseendale siukse boosti juurde.

Foto: Karl Saare Photography

Mul on kuidagi alati nii tegus ja asjalik tunne kui mul on trenniriided seljas. Lihtsalt on ja kui ma tunnen end veel bombina ka, siis mul on üks hea trenn. Mitte selleks, et olla kellegi teise jaoks silmapaistev.. Vale vastus, sest tegelikult me naised teame, et me tahame eelkõige iseendi jaoks olla head ja ilusad, iga üks oma moodi!

4. TEE ASJU TEISES JÄRJEKORRAS JA VÄRSKENDA OMA TREENINGKAVA VASTAVALT MUUTUNUD EESMÄRKIDELE

Nii nagu muutud pidevalt sina, muutuvad ka sinu eesmärgid. Sa arened, sa liigud edasi ja ühel hetkel on vaja uut plaani. Ehk on aeg muuta enda treeningute või harjutuste järjekorda ja iseloomu? Võib-olla on aeg vaadata enda eesmärgid uuesti üle ja nendest lähtuvalt paika panna uus treeningkava ja plaan? Toob sulle kohe uue tegutsemistuhina peale.

5. LEIA UUESTI ÜLES OMA PÕHJUS JA SÄRA TREENINGUTEKS. MIKS SA SEDA TEED, MILLE JAOKS JA MIS EESMÄRGIGA?

Vaata tagasi sellele, miks sa üldse kord omale need tossud jalga tõmbasid? Oli see kehv enesetunne, energiapuudus? Lihtsalt tunne ja tahe olla tervem ning aktiivsem? Tead vahel on täiega vaja natuke tagasi vaadata kõigele ja eelkõige iseendale. Kui pika maa sa oled läbi käinud, miks sa üldse alustasid? Kohe kui sul põhjus ja eesmärk vajub ära, siis tegelikult läheb kogu ettevõtmine veidi tühiseks ja raskeks. Sihituks.

Uus hingamine ja uus tegutsemise tuhin peale!

Päikest

Kirsti

PS: igapäevastel tegemistel võid hoida silma peal Instagramis @kirstivaikla

#treening #eesmärgid #personaaltreener #treener #trenniriided #motivatsioon #treeningkava