Hiljutised postitused

Arhiiv

KALLIS INIMENE - MUL ON HÄBI JA KUSKILT LÄHEB PIIR


Nii… järgnev on midagi hoopis teistsugust kui muidu võib kohata mind kirjutamas. Hoopis teistsuguses kirjapildis kui seda muidu näha võiks. Pigem filtrita ja veidi toorelt, kuid siiski jäädes piisavalt sündsuse piiridesse. Miski on mu sees viimased nädalad korralikult podisenud ja tunnen, et nii mõnelgi meist oleks vaja sellele pisut rohkem mõelda.

Kuna esimese tulihingeliselt kirja pandud meistriteose suutsin neti sügavustesse igaveseks kaotada, proovin sama siiralt ja hingest taas kõik teksti näol edasi anda. Antud tekst ei ole kellelegi otseselt suunatud, vaid pannes meid kõiki rohkem mõtlema enda tegudele ja enda sõnadele. Sellele, mis on ümberringi.

ALUSTUSEKS

Ma ei ole mitte ühelgi aastal enne kunagi tähelepannud sellist viha õhutamist, teineteise sitaga loopimist ning mahatampimist nagu nüüd. Päris irooniline, kuna see aasta on kestnud kõigest mõned kuud. Tegelikult asi ei ole isegi ainult selle aastas… Kõik on toimunud juba palju pikemat aega. Kas oled märganud, et ükskõik kes mida ei tee, siis alati jääd sa kellelegi kuskil ette. Ärge saage valesti aru - konstruktiivne kriitika on igati teretulnud ja viib meid edasi. Miski, kust õppida, kuid mida näen mina viimasel ajal aina enam toimumas. Ma jätan siin kohal kõrvale kõik muud Mul siiralt niivõrd HÄBI, mis ümberringi toimub, et vastik hakkab seest. Millest olen hakanud ka teistelt aina enam kuulma on teineteise sitaga loopimine ehk tere tulemast…

EESTLASE LEMMIKSÖÖK ON TEINE EESTLANE

Kui ma mõtlen sellele keskkonnale, kodule, kus ma tahan olla ja elada. Rõõmsalt ja õnnelikult, siis kuidagi kohe üldse praegu ei ole see ümberringi toimuv. Alustame sellest, et me oleme tööhoolikud ning iga tehtud ületund on omamoodi võistlus. Kes magab kõige vähem tunde on kõvem vend, kes teenib nii palju, kes teeb seda või teist või kolmandat tööd on tegija. Kõik kes ja mis on alla selle - täis lambi jorss oled ju?! Mida sa õige endast arvad?! Kallis inimene… kas sa saad aru kui vale see on?

Kahjuks mida IGANES sa ka ei teeks, siis alati on see kellelegi kuskil vale. Tead, see on täiesti okei, sest me oleme kõik niivõrd erinevad inimesed. Absoluutselt teistsuguste huvide, eesmärkide, ideede, mõtteviisidega. See teebki meist selle, kes me oleme. Kuid see ei anna põhjust kedagi teist pasaga üle külvata. Tampida inimesi maha, sest SINU arust ei ole see õige, kuidas on. Minu arust on elus piisavalt probleeme, muresid, enda sisemisi deemoneid, millega hakkama saada. Ja siia otsa valada veel juurde ja juurde.

Mõtle, kas sul on õigus öelda seda, mida sa ütled? Kas sa tead midagi sellest inimesest, tema taustast, tema eesmärkidest ja motiividest? Kes on andnud sulle selle õiguse pritsida mürki lihtsalt igas suvalises suunas nagu sul tuju tuleb? Kas see on tõesti kadedus või mingi haiglane rahuldus, mida sellest saada? Lihtsalt on ALATI vaja olla parem kui teised, see kõik on nagu mingi debiilne võistlus. Kohe kui teed midagi enda jaoks õiget ja hästi, mis ei pruugi üldsusega kooskõlas käia või lihtsalt kellelegi sobida, siis oled SEKUNDI PEALT maha tambitud. Kui sa teed seda, mis käib kooskõlas, aga ei tee nii hästi kui kohe teised, siis oled SAMUTI maha tambitud. Hallo, kus on loogika?

Tõesti suures osas andis mulle särtsu selleks postituseks isiklikul tasandil olevad murekohad, mida ma ei hakka pikemalt lahkama. Küll aga viimastel nädalatel aina enam taolisi teemasid arutades olen aru saanud kui paljud on sellise sitalaviiniga üle pritsitud. Ja milleks ja kust? Mitte midagi halvasti tehes. Mitte kellegi tahtlikult ette jäädes. Lihtsalt olles teinud seda, mida peab õigeks. Inimene, kes ajab oma asja.

Ütlen ka kohe ära, et kui mõtled see siin on mingi “järgmine inspiratsiooniline motivatsiooniline #fitlifemindset iba” siis see siin pole absoluutselt sinule. See on arusaadav - mina soovin sulle ilusat uut nädalat. Küll aga on antud tekst suunatud inimestele, kes tahavad päriselt ka mõista, et see on probleem. Päriselt ka saada aru, et see ei ole iga teine suvaline ibajutt, sest NIII PAJUD inimesed maadlevad igapäevaselt mingil tasandil oma elus sellise teemaga.

SINU SÕNADEL ON USKUMATULT SUUR VÕIM JA MÕJU

See, mida võib-olla mõni meist ütleb täiesti suvalt üle puusa loopides… no ma ei tea, kas see upitab su ego või mida. Ehk teeb isegi sul sekundiks tuju heaks, saab nalja ja värki, päris lahe! Kuid kas sa tead, mil viisil mõjutad teise inimese päeva? Pfft…. mis päeva, me võime siin isegi rääkida nädalatest, kuudest. Paljud meist ei ole nii tugevad, et astuda kõigele sellele vastu. Mismoodi sa paned selle inimese tundma?

Kui paljud noored inimesed on depressioonis ja see ei ole samuti mingi iba. Meeletult paljud noored maadlevad enesekindluse ja depressiooniga, mida ravitakse pikki aastaid. Kust see kõik tuleb? Võib-olla sellest, et sina ehk tulid ja lahmasid suust, mis lihtsalt sülg tõi. Jah - kasvatagu paks nahk mingi ambitsioonitu nõrk inimene?

KUID MILLISES keskkonnas need inimesed kasvavad? Täpselt sellises keskkonnas, mille MEIE ISE ehitame ja ISE teeme praegu. Kuidas sealt saavadki tulla tugevad ja enesekindlad, sihikindlad inimesed kui lihtsalt ümberringi tuleb ainult tunda hirmu ja terrorit selle üle, kas keegi annab sulle verbaalselt ja vaimselt lõuga? Sellised asjad armistavad inimest ikka väga tugevalt.

KUI KAUGELE SA JÕUAD ÜKSI JA KUI KAUGELE ME JÕUAKSIME KOOS

Kas sulle õpetati, et kui ei ole midagi tarka öelda, ehk on parem see üldse enda teada jätta? Inimesed… millal me ükskord aru saame kui kaugele võiks päriselt ka koos jõuda? See on nagu tõesti mul üks suur soov, et seda mõistetakse. Sa võid öelda, mida sa tahad ausalt - ega ju minagi avaldan siin oma arvamust, kuid ma olen piisavalt empaatiline, et mõista meie kõigi erinevust. Austada seda ning lihtsalt olla rohkem sallivam.

Lihtsalt kohutavalt vastik on vaadata, kuidas oma enda inimesed siin samas väikeses Eestis tõmbavad teineteist lihtsalt auku. Uskumatu, kuid siis paneb mõtlema, et kuidas üldse on inimestel jaksu ning aega tõmmata teisi maha. Kas edukad ja õnnelikud inimesed teevad midagi sellist?! Mõtle nüüd korra - kas teevad? Inimesed, kes teineteist toetavad ja suudavad olla piisavalt täiskasvanulikud mõistmaks kõikide erinevust - vot need inimesed ausalt jõuavad ka kuskile. Need inimesed, kes peavad enda parema tunde jaoks teisi maha tõmbama.. palun tegelege enda probleemidega, mis teil kõike seda üles toob. Tegelege enda muredega, kuid ärge sellega proovige ka teisi panna halvasti tundma.

Taaskord pole antud jutt kellelgi otseselt suunatud, vaid tuleneb kõigest sellest, mis viimastel kuudel on aina enam ja enam hakanud ümberringi toimuma. See viha õhutamine, teineteise mõnitamine ja enesehinnangu alla tirimine…

…. kuskil on PIIR! Mina arvan, et see ei ole sel viisil normaalne. Kindlasti on ka neid, kes on piisavalt pimedad seda kõike päriselt mõistmaks ning saavad sellest artiklist hoopis teistsugust indu seda juurde keerata. Küll aga tunnen, et nii vähe räägitakse sellistel teemadel, kuidas PÄRISELT need asjad teisi inimesi võivad mõjutada. Inimesi, kelle naeru taga võib olla hoopis ehk midagi muud. Kas sina tahad võtta endale seda vastutust endale?

Kuna teema on väga hell ma usun paljudele ja on raske puudutada teemasid, panna neid kirja kui kindlasti keegi leiab siit kuskilt millestki kinni võtta. See ei ole selleks mõtteks, et veel neid inimesi õhutada, kuna tõepoolest on veelgi parem seda kõike mitte märgata. Proovi hoiduda inimestest, kes sulle selliselt mõjuvad! Hoia eemal kõik need mõtted. Kuid kas see jällegi annab teatud õigust?

Seetõttu ka selline pikem ja ausam jutt just nüüd seekord kui näpud lasevad tulla, sest tihti ma seda ei tee. Ehk peaks? Kas sa tahad elada ja olla sellises “sõbralikus” keskkonnas…

PALUN mõtle sellele, mida sa oma suust välja ajad. Kui tõsiselt sa seda mõtled ja kui teed midagi naljaga, siis ole kindel, et ka teine pool sellest aru saab.

PALUN kui sa näed kuskil kedagi maha tõmmatuna - ole SINA see, kes läheb ja on toeks. Kes tõstab teise üles.

Edukat uut nädalat sulle pisut tõsisemalt noodilt!

Kirsti