Hiljutised postitused

Arhiiv

EESMÄRKIDE SEADMISE PERIOOD ON KÄES! 3 NIPPI, KUIDAS NEID ÕIGESTI SEADA


Nii klišee kui see ka pole, siis tõesti on kätte jõudnud suure osa inimeste jaoks eesmärkide seadmise periood. Uus aasta toob uue hingamise paljudele. Ma ei ütle, et peaksime nüüd igat aastat võtma kui täitsa uut lehte, pigem siiski jätkama enda tegemisi veelgi võimsamalt. Samas see annab tõesti mõneti värskema hingamise ning kui see sinu jaoks toimib - you go for it! Kuid tihti põletakse enda eesmärkide püsimise juures kiirelt läbi.

SEA UUSI EESMÄRKE, KUID ÄRA UNUSTA VANU. LIIGU EDASI NING VÕTA VANAD KAASA - VEELGI VÕIMSAMALT

Kohe kui jaanuar jõuab kätte, võime igal pool näha sellist lauset nagu "new year new me". Tõesti aasta algab uuesti ning nagu mainisin, siis on see üks värske sõõm. Inimestel on niimoodi mentaalselt lihtsam teha üks korralik uus algus. Samas ma ei ütleks, et nüüd oled täiesti 110% uus sina. Ma usun, et paljud eesmärgid tegelikult kannad sa tulevasse aastasse kaasa. Lihtsalt sa veidi upgraded neid. Sessuhtes ära unusta enda vanu eesmärke ja eriti ära löö käega neile! Võta need kaasa, mis tõesti vajavad vallutamist. Mida sa oled kaua tahtnud saavutada. Lisa sinna juurde ka mõned uued eesmärgid ning liigu edasi.

PANE PAIKA VÕIDUD, MIDA SOOVID VALLUTADA. SEEJÄREL ANALÜÜSI NEID NING PANE PAIKA GAMEPLAN, MILLE JUURES SUUDAD KA PIKEMAS PERSPEKTIIVIS PÜSIDA

Uuele aastale lennatakse tihti suure hooga peale. Väga ambitsioonikad ideed, mis kõik võiksid ju tegelikult ka jõuda tulemuseni. Eelmine aasta oli tegelikult esimene aasta, kus ma seadsin eesmärke ja seda korralikult. Ma ei andnud endale lubadusi, sest ma ei näinud pointi end petta. Küll aga panin kirja, mida ma tahan saavutada ning hakkasin end analüüsima. Selle aasta ning tegelikult ka mitme eelneva põhjal võin öelda, mis päriselt aitas mul neid eesmärke saavutada. Sest alateadlikult olen suutnud mingeid eesmärke tagamõtteis hoida juba aastaid. Tõelisemat tegutsemist leidsid nad küll alles sel aastal. Tänu sellele, et ma panin paika plaani!

  1. PANE KIRJA NING JAOTA VÄIKSEMATEKS SAMMUDEKS - Päriselt minu suurim sõber on paber-pliiats või google docs. Mulle meeldib need eesmärgid läbi kirjutada, sest siis on suurem tõenäosus, et need eesmärgid jäävad päriselt ka alateadvusesse püsima. Ma panen kirja enda suurimad eesmärgid elu erinevates valdkondades. Seejärel ma analüüsin neid ning hakkan panema kirja väiksemaid samme nende saavutamiseks. Esimene samm, mis mul on vaja teha, et sinna jõuda. Siis sellele järgnev samm ning järgnev samm. Oletame sa tahad hakata tegema videosi (lihtsalt näide) - mida sul selleks kõik on vaja? Ära vaata seda kui "oh...mul pole ju ei kaamerat, ega tarkvara ja kõike... aga ilgelt tahaks teha" siis illlgelt proovi teha väikseid samme ka! Pole kaamerat? Uuri äkki keegi alustuseks laenab sulle, leiad kuskilt hea diiliga või hakkad koguma raha, et seda teha. Senikaua uurid mõne vahva kursuse kohta kas netist või kuskilt spetsialistide käest. Seejärel uuri, kust saada tarkvara jne. See põhimõte, millest usun Sa saad aru küll. Niimoodi on palju lihtsam liikuda ning ei tundu kõik nii saavutamatu, et tahaksid esimese korraga käega lüüa. Sa ei saa arugi kui oled jälle teinud ühe sammu lähemalt. See tegelikult viib nüüd teise punktini.

  2. ANNA AEGA NING VARU KANNATUST - Vot kannatus on üks asi, mida meil ei kipu väga olema. Me tahame kohe, nüüd ja praegu kõike saada. Kahjuks miski ei tule üle öö ning vajab järjepidevust. Sellest me rääkisime, kuidas enda eesmärke pisut lihtsamateks lahti kirjutada, kuid seda enam on vaja kannatust. Anda aega enda suure eesmärgi saavutamiseks. Ühe sammu haaval liigud enda eesmärgile lähemale - jäta see meelde. Võib-olla mõned eesmärgid saab veidi kiiremini saavutatud, kuid mida ambitsioonikam plaan, seda rohkem kannatust see vajab. Minu soov treeneriks saada on olnud aastate ja aastate pikkune pisike teekond. Järjepidevus on mind siia toonud, kus ma nüüd täna olen - saan uhkusega öelda, et teen tõeliselt seda, mis paneb süda rõkkama. Seega ära anna kohe esimese raskuse ees alla. Võta eesmärgid, võta suured, kuid ära võta neid saavutada kohe esimese sekundiga. Kus see sind viib? Selleni, et sa põled kiirelt läbi. Su motivatsioon kaob ning sa lööd käega.

  3. TEE PÄRISELT SEDA, MIDA SINA TAHAD. JÄÄ ENDALE KINDLAKS NING TEE SEDA ENDI PÄRAST - eesmärke ära sea mitte kellegi teise pärast ega jaoks kui enda. Me oleme kõik niiii erinevad inimesed. Olekult, soovidelt, huvidelt ning eluetapiliselt. Me tegelikult ka ei saa end võrrelda teistega, sest meil kõigil on erinev etapp käsil. Eesmärgid peavad olema Sinu jaoks olulised. Miski, mida Sina tahad päriselt ja tõeliselt ka saavutada. Ära karda, mida teised arvavad, mõtlevad või ütlevad. Kui Sa tunned, et teed õiget asja ning see on miski, mille poole püüeld - PALUN tee seda! Kuna me oleme kõik nii erinevad, siis sama palju on erinevaid arvamusi. Seda võib tulla ka su pereliikmetelt, sõpradelt või tuttavatelt, kuid ära võta seda hinge. Ära võta seda isiklikult. Sina õpeta neile ning näita, et jääd endile kindlaks. Usu mind see inspireerib ka neid kui keegi jääb enda eesmärkidele ja unistustele kindlaks. See on kindlasti raske, kuid hetk, mil see ära tasub on imeline. Mõtle sellele!

GYM! Eesti personaaltreener

TEE SELLEST IMELINE AASTA, KUS SA ASTUD TÕELISELT SUURE SAMMU EDASI! MIS ON HALVIM, MIS SAAB JUHTUDA?

Eks meil kõigil on enda viis eesmärkidele läheneda. Mõni kohe hirmuga mõtleb nende kirjutamisele, kuid hullult tahaks kõike saavutada. Tahaks teha ja olla, kuid mitte võtta neid samme. Mida sa kardad? Tegelikult ei ole põhjust mitte midagi ega kedagi karta. Mis on halvim, mis saab juhtuda? Jah, võib-olla sa feilid. Äkki isegi 2 või 3 korda. Kuid see tekitab sinus seda vastupanu ning sihikindlust. See eraldab tõelised eesmärgid ning unistused vähem tähtsatest. Kui tegu on millegi sulle olulisega, sa leiad selle viisi edasi liikuda. Mõtle sellele, et sul tegelikult on kaotada ju nii vähe. Kuid kui sul õnnestub? Kui sa saavutad selle, mis tahad? Kui sa saad need eesmärgid järjest maha kriipsutada? Mõtle nüüd korra enda eesmärkidele. Mõtle sellele kui need on saavutatud - kui FREAKING amazing siis oleks? Kuidas sa siis end tunneksid? Kus sa enda ning oma eluga oleksid? Olge julgem, võta rohkem riske, sest nii vähesed tegelikult teevad. Kõik, kes on midagi tõeliselt imelist endi jaoks saavutanud ei ole seda teinud üle öö. Ei ole seda teinud ega saavutanud kuskilt tühja koha pealt. Nad on võtnud riske, näinud vaeva ning olnud järjepidevad.

Tee sellest endi jaoks üks tõeliselt suure hüppega aasta! Eelmine aasta oli küll üks väljakutsuvamaid ning raskemaid. Seejuures üks tegusamaid ning edasiviivamaid üldse.

Ma loodan, et ka minu suured hiljutised hüpped inspireerivad vähemalt mõndagi teist tegema samuti selliseid samme. Võta riske. Mõtle suurelt ning miski pole saavutamatu.

Päikest,

Kirsti