KUS, KUIDAS JA MIS MOODI IKKAGI TREENINGUTEGA ALUSTADA?


Ma olen viimasel ajal päris palju saanud küsimusi, kuidas siis ikkagi nende treeningutega alustada? No spordisaalis kõik kuidagi jube vormis juba ja oskavad... ma nagu ei tea, mida seal tehagi. Kodus ei ole ju ka mingi trenn, mis ma seal ei saa ju midagi teha? Ja neid küsimusi on veel palju. Ega seal ühest vastust ei ole, kuid lahkame need pisut nüüd lahti. Mõned minu tähelepanekud, mõtted ja soovitused Sulle :)

SELLEKS, ET TREENINGUTEGA ALUSTADA EI PEA SEDA ILMTINGIMATA TEGEMA SPORDIKLUBIS

Mina jagan tõepoolest enamus enda trennitamisi spordiklubist. Kuid mitte alati, sest usu mind, kodus ning õues saad vääääga edukalt teha vinge trenni. Võtame näiteks inimese, kes ei ole kunagi suurelt trenni tegemisega kokkupuutunud või keegi, kel on jäänud vahele pikk paus. See on täiesti loomulik, et sa ei saa võrrelda end teistega, kes kuskil jõusaalis rügavad. Rääkimata mingitest ulmelisena tunduvatest rühmatreeningutest (tegelt megavinged, aga you'll get there). Sellisel juhul võib eeldada, et inimese füüsis on esialgu pigem nõrk. Tema jaoks on täiesti piisav trenn üks korralik ja pikk jalutuskäik. Edasi rääkides mõnusa tempoga jooksust või kodus tehtavatest harjutustest.

Samuti ära alahinda õues tehtavat trenni. Sul ei pea olema alati 100 erinevat masinat ja rekvisiiti. Eriti alustava treenija puhul saab väga palju ära teha enda keharakusega. Lisaks on Eestis vist iga nurga peal mingi väli jõusaal, kus tegelikult saab ka paari asjaga mingi 10+ erinevat harjutust teha. Seega kui sa kohe ei oska, julge või näiteks ei taha teistega koos higistada - sa ei pea seda tegema spordisaalis. Sellist asja ei ole, et kui seal ei treeni, siis pole mingi trenn. Nope! Isiklikult lihtsalt tean, et ma olen seal palju motiveeritum. Küll aga enda puhul kui mul on vähem aega, et kuskile jõuksi trippima hakata, teen kiirelt kodus või maja ääres õues oma trenni ära.

ALUSTA RAHULIKULT NING LIHTSALT. SEE EEST KORRALIKULT! EI OLE MÕTET KIIRUSTADA, RASKUSEID LAHMIDA EGA RAPSIDA.

Panen aeg-ajalt ikka tähele inimesi, kes teevad trenni... samas nagu ei tee ka. Sihitult ning "more and faster is better" mentaliteediga. Alles ree peale saamisel on üks halviiiiimaid asju, mida teha. See on nagu 1.jaanuar - ma lähen trenni, ma nüüd teen 7x nädalas ja rühin 2 tundi päevas. Pliis... ma ei taha, et sa haiglasse satuks! See ei ole okei ning teiseks kui sa lendad kohe suure pauguga peale, siis usu mind sa tõmbad endal niimoodi tossu välja. Sa ei jaksa enam nii pea, su keha ei jõua piisavalt taastuda, sa ei võta asja mõistusega ning sedasi su motivatsioon kaobki. See on mingi jaanuari keskpaik/lõpupool kui antakse alla. Öeldakse, et "see on liiga raske, see ei ole mulle".