Hiljutised postitused

Arhiiv

NIPPE PRODUKTIIVSUSE KÕRGEL HOIDMISEKS


Kui paljudel meist tegelikult on suured ja ägeda unistused? Tahe teha midagi enamat oma aja ja eluga? Ma olen päris kindel, et ikka suurel enamusel meist. Mis tihti takistuseks saab? Laiskus või siis oskamatus end kuidagi kätte võtta. Produktiivsust tulevad häirima kõiksugu vidinad, tegemised siin-seal. Kui palju meil päriselt tegelikult jääb aega enda asjade tegemiseks? Isegi kui sa pead hetkel käima 9-5 tööl, sul läheb tunnike edasi-tagasi trippimiseks, ehk trenniks ning lähedastega olemiseks + 7-8h und (mõnele sellest täiesti piisab). Endiselt jääb sul üle oma 4-5 tundi tegeleda asjadega, millega end edasi viia. Mina lähenen asjale selliselt. Kuid jah, selleks ajaks on end päris raske kätte võtta. Ehk siis mõned nipid, kuidas hoida oma produktiivsus võimalikult kõrgel.

1. PANE PAIKA OMA PRIORITEEDID JA PLANEERI ENDA AEGA

Ma olen tõesti inimene, kellele meeldib väga palju teha ning ajast viimast võtta. Arvan, et olete sellest juba arusaanud. Mult ikka küsitakse, kuidas ma kõike jõuan. Sest ka mina käin tööl, raban tegelt lausa mitmel rindel, käin trennis, veedan aega pere, armsama ja sõpradega, toimetan enda salajaste projektide ning unistuste elluviimise kallal and the list goes on. Minu hack on lihtsalt priotiteedid ning ajaplaneerimine. Ofc on puhkus väga oluline ning seda peab ka oskama teha (olen lõpuks seda õppinud), kuid millegi saavutamiseks tuleb ka vaeva näha. Kui sa miskit tahad, siis sea see endal prioriteediks. Mõtle, mida sa kindlat tahad saavutada? Kui väga sa seda tahad ning kas oled nõus selle nimel pingutama. Planeeri pisut ette, millal sa mida teed. See distsiplineerib sind end mitte alt vedama ja toimetama. Ega keegi meid mingi toikaga taga ajama ei hakka, et kuule - tee see ja see asi nüüd ära. Ei. Mitte keegi peale sinu enda. Tahad oma elu parimat vormi? Tahad saavutada karjäärilist eesmärki? Mis iganes see poleks - kui piisavalt oluline, siis leiad võimalusi, mitte vabandusi!

2. ALUSTA OMA TOIMETAMISI VARAKULT. PROOVI - EHK HAKKAB ISEGI MEELDIMA!

Vot hommikud mulle tõesti meeldivad. Aina rohkem ja rohkem. Ma tunnen, et lihtsalt keegi ega miski ei saa mu vibe'i rikkuda. Ma olen puhas leht ja saan end häälestada täpselt nii nagu mina seda tahan. Kuna mu elus on teatud läbimurde kohad hetkel, siis on mu ümber toimumas palju pingelist. Seetõttu on hommikud muutunud selleks rahu ajaks. Kui ma juba peale ärkamist rahmeldan, siis on terve päev samamoodi. Kui su hommik on kehv ja sa oled halvas tujus - terve päev läheb taolise tujuga mööda. Mõtle oma õnnelikematele päevadele. Miks need on nii olnud? Tihti, sest need hommikud on juba alanud mega hästi (vaba päev, mingi põrutavalt tore uudis jne). Ma tean küll, et on neid öö inimesi omajagu ja eks ta olegi. Kumb sulle paremini istub. Üldjoones tahaks ju ikka toimetada maailma rütmis teistega koos. Sellepärast just olen see hommikuinimene. Ma võtan selle hetke endale, panen täpsemalt paika päeva eesmärgid, ehk veidi loovtööd asjadega, millega sismas soovin kõige enim tegeleda. Naudin aega endale, mõnus muusika taustaks, hommikusöök ja trenn. Sa oled tegelikult juba sellega niiii palju ära teinud! + sa oled teinud asju, mis loodetavasti panevad su seest särama. Tulemus? Päevale vastu entusiastlikult, energiat täis. Produktiivsus, siit ma tulen!

3. VÕTA PAUSE NING ÄRA EELDA MUUTA OMA MAAILMA ÜHE PÄEVAGA

Kohe korraga nüüd ja palju, eks? Nii kipub see tahe meil olema. Oluline on küll enda päeva planeerida, panna eesmärke ja nende saavutamise nimel tööd näha. Sama tähtis siiski ka pauside tegemine. Veits vastuoluline I know. Kuid kui sa ikka lõpuks peaga täiesti vastu seina jooksed, siis ei ole mõtet vägisi suruda. Raiskad enda aega ja surud end veel kaugemale sinna seina. Parem on seda ennetada. Mine jaluta, tee trenni, hinga lihtaslt värsket õhku. Vaata vahelduseks midagi, loe raamatut, kuula podcasti. Mis on sinu puhkus - seda tee! Ma nüüd ei mõtle siin mngit 3 tunnist seriaali binge watchimist. Lihtsalt pisikesed pausid aeg-ajalt hoiavad motivatsiooni ning keskendumisvõimet üleval. Pigem sa saavutad päeva jooksul enda 3 suurt eesmärki ilusti ja korralikult kui sead 125 000 eesmärki, tõmbad lõhki ning lõpuks ei jaksagi midagi teha. Olen ka lõpuks arusaanud, et tegelikult need pisikesed taskid ehitavad su seina vaikselt üles. Kokkuvõttes palju kiiremini kui sada korda vastu seina joosta.

Mind megalt paeluvad sellised teemad! Meeleldi kuulaksin ka sinu nippe, kuidas oma asjalikkust üleval hoiad? Mis sind edasi viib ning kuskile suunas liikuda aitab? Olulisim on tegelikult arusaada sellest, palju meil reaalselt aega on. Kõigil ju sama palju! Kui väga tahta, saab sellest 24 tunnist võtta ikka ülimalt palju. Iga päev täie auruga ei peagi jaksama, kuid pisut iga päev. Tasa sõuad, kaugele jõuad.

Päikest,

Kirsti