Hiljutised postitused

Arhiiv

Rühmatreening või jõusaal - kumb see õige siis on?


Korralik battle tundub alatasa olevat rühmatreeningu ja jõusaali vahel. Kumba valida, eelistada... kuhu siis ikkagi ja miks minna? Kas rühmatreening on üldse korralik treening? Alustad hoopis treeningutega ja oled veidi segaduses? Isegi pisut hirmunud selle valiku ees? Tead, tegelt mõlemal on omad plussid ja miinused... kuid mis on tegelikult selle kõige juures olulisim?

KUMBKI EI OLE ÕIGE EGA VALE, KUID TRENNIVÕHIKU JA HIRMUGA PERSONAALTREENERI EES ON EHK KERGEM ALUSTADA RÜHMATREENINGUTEST, KUID EI PRUUGI

Alustan kohe sellega, et ei üks ega teine pole vale valik. Esimesena teemasse rühmatreeningute koha pealt. Inimesed, kes on omajagu aega sportimisest kõrval olnud või alles proovivad algust teha, seda tihti kuskilt otsast alustada ei oska. Ehk sul ei olegi konkreetset eemärki kaalukaotuse või kindlate näitajate saavutamise näol? Võib-olla sa lihtsalt tahad liikumist oma ellu tasapisi ja vaikselt tuua? Võib-olla on kogu ettevõtmine julguse taga. Mõne inimese jaoks on hirmutav isegi personaaltreeneriga ühendust võtmine. Mis iganes põhjuseks ka ei ole, selle abiks on vaikselt uurima hakata. Rühmatrenni on vahva kaasa võtta ka sõber/sõbranna. Kambavaim annab alati palju kaasa! Rühmatreeninguid on niivõrd palju erinevaid. Olenevalt kas sulle sobivad ja meeldivad pigem jõutrennid, kardio, body&mind jne. Ise tunnen, et sain sealt kunagi palju motivatsiooni ja julgust edasi uudistamiseks. Oleks ma alguses kohe jõusaali läinud... ma arvan, et ei oleks kohe leidnud seda võlu. Kuid see oli ka minu valik, et treeneriga ma seda teed ei alustanud. Tahtsin ise rahulikult vaadata ja uurida. Ise õppida ning leida omale sobivad lähenemised trennitamisele. Alguses on kõik hirmus even not a joke, kuid tasapisi see julgus seal tuleb. Terve saal tegutseb koos ühise eesmärgi nimel! Samas oma eesmärkide väljaselgitamisele võib väga edukalt kaasa aidata personaaltreener. Lihtsalt oleneb inimesest - mõni tahab individuaalset lähenemist, kuid mõnele sobib kambas möllamine rohkem.

KINDLAD EESMÄRGID JA JULGE PEALE HAKKAMINE - JÕUSAAL VÕIB OLLA KOHE SINU ÕIGE ALGUSPUNKT, KUID JÄLLEGI EI PRUUGI

Konkreetse eesmärgiga inimeste puhul on päris hea variant suunduda treeneri abiga jõusaali. Oletame, et sul on eesmärk langetada oma rasva% või teha teatud arv kordusi mingit harjutust. Saate paika panna individuaalse plaani eesmärkide suunas liikumiseks. Keegi, kes sind torgib ja pushib! Korralikule tehnikale alus ning töö võib alata. Personaaltreeneriga treenimisel on omad nüansid. Olenevalt kokkulepitud tegevuskavast on treeningud ühised või nt 1 trenn nädalas koos, ülejäänud teed iseseisvalt. Sealt võivad jälle tekkida mingid raskuspunktid püsivuse juures. Taaskord - mega individuaalne ning järjepidevuse küsimus. Igaühele aga ei meeldi selline liigne isiklik tähelepanu. PS! Rääkides eesmärkide saavutamisest ja seadmisest, olen teinud ka varasema postituse. Leiad selle SIIT!

Kirsti Vaikla blogi pildistamine MyFitnessis

MIKS MITTE MÕLEMAD - PEAMINE ON HOIDA ASJAD HUVITAVANA NING HOIDA SELLE MAAILMA VÕLU!

Esimesed sammud on tehtud ja tunned ennast spordisaalis juba nagu kala vees. Sealt tekivad erinevad eelistused ning eelarvamused mingite treeningute suhtes. Kes laidab üht või teist. Tegelikult on ju mõlemal omad kasud olemas. Ükski jõusaalihunt ei tohiks vähem arvata rühmatrennihaist ega vastupidi. Kusjuures veelgi huvitavam on nende kombineerimine. Treeningute juures on peamine pidev areng ja liikumine. See peab olema huvitav ning miski, mille tegemist sa pikisilmi ootad! Ise olen leidnud kuldse kesktee ja heameelega teen mõlemat. Vajadusel mõnus workout jõuksis, vajadusel lähen teen vahva rühmatrenni ja selle kambavaimuga. Tundes ennast, ma ei suudaks teha ainult ühte sama asja iga päev. Midagi uut ei toimu... kuid muutus peab olema. Siit nt mingi üllatusmoment sulle ja su kehale!

Ehk siis tegelikult on see valik sinus kinni. Mina aga julgustan mõlemas leidma oma võlu! Hoia asjad huvitavad, sest nii tekib sul pidev soov edasi liikuda. Arvan, et see on kõige olulisem aktiivse ja funi elustiili juures. Me kõik oleme loodud liikuma ja tegutsema. See ei pea olema midagi kontimurdvat! :)

Päikest,

Kirsti