Rühmatreening või jõusaal - kumb see õige siis on?


Korralik battle tundub alatasa olevat rühmatreeningu ja jõusaali vahel. Kumba valida, eelistada... kuhu siis ikkagi ja miks minna? Kas rühmatreening on üldse korralik treening? Alustad hoopis treeningutega ja oled veidi segaduses? Isegi pisut hirmunud selle valiku ees? Tead, tegelt mõlemal on omad plussid ja miinused... kuid mis on tegelikult selle kõige juures olulisim?

KUMBKI EI OLE ÕIGE EGA VALE, KUID TRENNIVÕHIKU JA HIRMUGA PERSONAALTREENERI EES ON EHK KERGEM ALUSTADA RÜHMATREENINGUTEST, KUID EI PRUUGI

Alustan kohe sellega, et ei üks ega teine pole vale valik. Esimesena teemasse rühmatreeningute koha pealt. Inimesed, kes on omajagu aega sportimisest kõrval olnud või alles proovivad algust teha, seda tihti kuskilt otsast alustada ei oska. Ehk sul ei olegi konkreetset eemärki kaalukaotuse või kindlate näitajate saavutamise näol? Võib-olla sa lihtsalt tahad liikumist oma ellu tasapisi ja vaikselt tuua? Võib-olla on kogu ettevõtmine julguse taga. Mõne inimese jaoks on hirmutav isegi personaaltreeneriga ühendust võtmine. Mis iganes põhjuseks ka ei ole, selle abiks on vaikselt uurima hakata. Rühmatrenni on vahva kaasa võtta ka sõber/sõbranna. Kambavaim annab alati palju kaasa! Rühmatreeninguid on niivõrd palju erinevaid. Olenevalt kas sulle sobivad ja meeldivad pigem jõutrennid, kardio, body&mind jne. Ise tunnen, et sain sealt kunagi palju motivatsiooni ja julgust edasi uudistamiseks. Oleks ma alguses kohe jõusaali läinud... ma arvan, et ei oleks kohe leidnud seda võlu. Kuid see oli ka minu valik, et treeneriga ma seda teed ei alustanud. Tahtsin ise rahulikult vaadata ja uurida. Ise õppida ning leida omale sobivad lähenemised trennitamisele. Alguses on kõik hirmus even not a joke, kuid tasapisi see julgus seal tuleb. Terve saal tegutseb koos ühise eesmärgi nimel! Samas oma eesmärkide väljaselgitamisele võib väga edukalt kaasa aidata personaaltreener. Lihtsalt oleneb inimesest - mõni tahab individuaalset lähenemist, kuid mõnele sobib kambas möllamine rohkem.

KINDLAD EESMÄRGID JA JULGE PEALE HAKKAMINE - JÕUSAAL VÕIB OLLA KOHE SINU ÕIGE ALGUSPUNKT, KUID JÄLLEGI EI PRUUGI

Konkreetse eesmärgiga inimeste puhul on päris hea variant suunduda treeneri abiga jõusaali. Oletame, et sul on eesmärk langetada oma rasva% või teha teatud arv kordusi mingit harjutust. Saate paika panna individuaalse plaani eesmärkide suunas liikumiseks. Keegi, kes sind torgib ja pushib! Korralikule tehnikale alus ning töö võib alata. Personaaltreeneriga treenimisel on omad nüansid. Olenevalt kokkulepitud tegevuskavast on treeningud ühised või nt 1 trenn nädalas koos, ülejäänud teed iseseisvalt. Sealt võivad jälle tekkida mingid raskuspunktid püsivuse juures. Taaskord - mega individuaalne ning järjepidevuse küsimus. Igaühele aga ei meeldi selline liigne isiklik tähelepanu. PS! Rääkides eesmärkide saavutamisest ja seadmisest, olen teinud ka varasema postituse. Leiad selle SIIT!

Kirsti Vaikla blogi pildistamine MyFitnessis