Kas treenimine on tõepoolest kulukas?


Hüppan kohe teemasse sisse. Päris palju erinevaid postitusi ja kommentaare kuskilt lugedes või isegi oma tutvusringkonnas on tihti ette tulnud üks väide. Trennis käimine on kulukas! Oleks mul ainult raha ja võimalust küll ma teeks, käiks ja oleks. Olen nüüd pisut karm, aga realist - ei ole! Miks ma nii kindel olen?

TERVIS ON KOHT, KUHU TULEB INVESTEERIDA

Tõepoolest esimene murekoht on päris tihti just raha. Spordiklubid on kallid, pole võimalust jne... Sellessuhtes ma ei saa vaielda. Kuid esiteks on väga erinevaid spordiklubisid, mille vahel sa saad valida. Selleks ei pea olema kõige uhkem, kallim ja ilusam klubi. Peaasi, et sul on seal mõnus olla, masinad on korralikult, keskkond hea ja sulle sobiv. Lisaks on peaegu alati võimalus valida erinevate pakettide vahel. Ehk ei ole sul vaja osta terve päeva kallist paketti? Suudad hoida nii oma raha, samas endiselt panustada tervisesse ning motiveerida end nt hommikupoolsemal ajal liigutama? Nii just täpselt mina tegin! Myfitnessisse minnes võtsin kohe hommikuse paketi. Nende samade põhjuste pärast. Win-win situtation igast nurgast! Hommikuti saan mõnusa energialaengu ning ei mingeid vabandusi. Samas ei lähe iga kuu selle peale suured summad. Siiski tunnen end hästi, sest saan iseenda ja oma tervise jaoks midagi head ära teha.

TEGELIKULT EI OLE SPORDIKLUBID AINUKE KOHT KUS TREENIDA EGA POLE TAKISTUSEKS TERVEMA JA SPORTLIKUMA SINUNI JÕUDMISEKS

Okei kohe alustasin siin spordiklubides treenimisest, kuid ausalt... see ei ole ainuke koht treenimiseks! Keskkond su ümber ongi üks suur spordisaal. Lihtsalt motivatsiooni on mõneti lihtsam teiste treenijate kõrvalt leida kui end ise pushides. Sellegipoolest kui sul ei ole võimalust spordiklubi külastada, treeni kodus. Kui sul ei ole kodus hantleid, siis kasuta raskustena kas või raamatuid, oma koera, elukaaslast - ma isegi ei tee nalja. Mis iganes toimib! Mine õue, jookse või jaluta terviserajal. Mine leia endale lähim välijõusaal ja võta asjatundja sõber kaasa. Treenimine ei ole kallis. Tegelikult ei pea see sult midagi muud võtma kui lihtsalt tahtejõudu ning viitsimist! Ei mingeid vabandusi, vaid tegutsemist.

VAATA ÜLE, MILLELE SA ENDA RAHA HETKEL KULUTAD JA SUUNA EHK MÕNED VOOD ROHKEM OMA TERVISESSE

Teate ehk ütlust: "Motivatsioon on see, mis paneb sind alustama. Järjepidevus, aga viib sind aga muudkui edasi". Leia see motivatsioon endas ning jää endale kindlaks. Kui sa oled inimene, kes vajab siiski järjepidevuse hoidmiseks ja motiboostiks spordiklubis treenimist, siis väike mõtte koht sulle... Palju sa päevas, nädalas või kuus kulutad tegelikult oma raha mingitele asjadele pisut mõtlematult? Mida sul ehk ei ole niivõrd vaja? Mida sa saaksid panustada nt enda treenimisse? Äkki sul ei ole vaja seda crop-topi, mida sa kannad ainult üks kord? Võib-olla see reede õhtul sa ei osta nii palju munchi enda filmika k