Hiljutised postitused

Arhiiv

Minu tervete ja pikkade juuste saladus


Ilusad juuksed on iga naise krooniks ja unistuseks. Jälle läheb keegi oma imeilusate Rapuntsli juustega mööda või näed kuskil ajakirjas mingit pilti ning mõtled: "Tahaks ju ka". Mõnel on kiharatega pisut rohkem vedanud, teistel läheb jällegi sinna rohkem vaeva. Mina olen suhteliselt lucky ja olen alati õnnistatud pikkade paksude juustega. Siiski mingid nipid-trikid mul on, kuidas ma neid veel ekstra hoian. Mida ja miks ma kasutan - let's jump into it!

Kuidas ma isiklikult enda juukseid kõige rohkem üldse rikun?

Suutsin enda juukseid hoida rikkumata kuni 12.klassi alguseni. Selle hetkeni olin täiesti tavaline kartulikoorekarva kiharatega neiu. Tundsin, et nii - aeg on muutusteks ning värvisin end täiesti tumedaks. Sealt alates olen enda juukseid pidevalt värvinud. Küll ise ja juuksuri juures. Lisaks avastasin enda jaoks sirgendamise "võlu". Mina ei tea, kust mul mingid Hispaania sugemed pärinevad, aga mul on ikka päris tugev loomulik lokk. Tüüpiline nagu ikka, proovisin mina seda elu eest sirgeks saada. Kuidagi kergemini taltsutatavam ja mugavam. Hetkel annan endast parima ja värvin juukseid võimalikult harva. Kui elukaaslane juba ütleb, et: "kuule... ", siis ma saan aru, et okei. On aeg. Meesterahvas märkas väljakasvu! Sirgendamine on endiselt mu täielik nõrk koht. Teen seda siiski päris tihti, kuid vahele tuleb ka pikemaid pause. Lasen neil puhata. Just eriti suvel, kus päike kuivatab neid niigi.

Pilt: Irene Fotod, Placent Active Milano tooted

Ei saa üle ega ümber toitumisest

Ma olen seda päris palju rõhutanud, kuid jätkan selle tegemist. Toites enda keha hea kütusega, siis särad seest väljapoole. Võrdlema hakates aega, mil ma ei pööranud toitumisele nii suurt rõhku (ütleme pigem siis ei olnud niivõrd teadlik), olid mu juuksed palju tuhmimad ning küüned hapramad. Kuidas aidata kaasa enda juuste tervisele? Tarbi piisavalt valku, rasvu, süsivesikuid, mineraale ja vitamiine. Ehk saa oma toidust kätte kõik su kehale vajalik. Mina olen tundud, et üleüldse mu tervisele ning seejuures boonusena juustele, teevad teatud toidud eriti imet. Nt muna ja lõhe, mis sisaldavad rohkelt valku ning biotiini (B-kompleks vitamiin, mis on oluline keratiini tekkes. Keratiin omakorda on valk, mis on juuste põhiosaks.) Lisaks veel pähklid, milles leidub palju mineraalaineid. Eriti olulistena tooksin välja magneesiumi, kaaliumi, seleeni ja vase. Arvestades enda juuste värvimist ning sirgendamist, on nad üpris tugevad ja säravad. Suure au annan ma kindlasti just nimelt toitumisele!

Mida saaks veel lisaks ära teha? Juuksehooldustooted?

Ma ei ole kunagi suur "ime toodete" uskuja olnud, aga tahtsin juba kaua aega midagi ära proovida. Sügisel tegin veidi suurema lõikuse, et vanadest ja katkistest otsadest lahti saada. Läks mõned cm-d rohkem kui tahtsin. Pisut nuttu ja hala nagu üks korralik naine ikka. Mis siis edasi? Muidugi tahtsin kohe pikki kiharaid tagasi saada. Mida ja kas ma saaksin selleks teha? Silme eest võtab jube kirjuks kui lähed poodi ja vaatad, mis nüüd võiks valiku alla jääda. Seega jäin selle juurde, millel mõte juba tiirutas. Nägin ringi liikumas edulugusid Placent Active'i toodete suhtes (ps! keegi ei ole palunud mul seda kirjutada, vaid jagan puhtalt enda vaimustust) ning otsustasin neile võimaluse anda. Enne selle juure minemist pean ära mainima kookosõli olulise mu haircare routine'is!!! Kasutan kookosõli juusteotstele ning teen aeg-ajalt ööseks maski. Panen juuksed patsi ning hommikul pesen õli juustest välja. Minu arust parem kui ükskõik muu poes müüdav õli. Nüüd aga edasi...

juuksehooldustooted

Placent Active Milanost lähemalt

Kasutasin terves sarjas leiduvat valikut - šampooni, palsamit ja ampulle. Nende tooted sisaldavad rikkalikult aminohappeid. Lisaks platsenta ekstrakti, mis parandab peanaha niiskustasakaalu ning siidproteiini juuste pehmuseks ja läikeks. Alguses oli koostis minu jaoks üllatavalt vedel, kuid väga meeldiva lõhnaga ning juuksed pesi kenasti puhtaks. Ampulli kasutamisega läks veidi aega, et nipp selgeks saada. Lisaks võttis mu juustel aega harjumiseks. Kuskil 1-2 nädalat läksid nad päris kiirelt rasuseks. Oli selline tunne nagu toodet oleks liiga palju. Tõmbasin veidi ampulli kogust vähemaks ning peale iga pesu ma ei kasutanud. Asi läks kohe paremaks ja juuksed tõepoolest on mõnusad siidised, pehmed ja tugevad. See oli esimene märk, et tegu on millegi heaga! Lisaks oli mul juba muutumas suureks probleemiks juuste kogus, mis kammiga läbi tõmmates kaasa tuli. Kuskil kuu aega peale kasutamist vähenes see kogus nähtavalt. Kuna olen päris tihe juuste sirgendaja, siis minu rõõmuks muutusid juuksed palju kuulekamaks.

Igatahes ma olen super rahul ja olen neid tooteid nüüd kasutanud kuskil 5-6 kuud. Loomulikult kõigile mõjub erinevalt, kuid minu juuksehoolduses on nad kindla koha leidnud. Panen siia ka väikse pildi, kus on näha 5-6 kuu vahe. Loomulikult pilt ei seleta nagu päris silm, aga siiski. Mina ise tunnen ja näen juuste olekus muutust. Omajagu olen kuulnud häid sõnu tuttavatelt ja sõpradelt imestades, mis ma enda juustega salamisi toimetan. Well now ya know :)

PS! Kuna ma ise olen üli super mega rahul Placent Active'i toodetega, siis tahaks seda ka teiega jagada. Olen enda instagrami jälgijatele juba ühe loosi teinud, kuid teeme tuleval nädalal teeme ühe veel. Seega hoia silmad lahti. Loosin välja terve komplekti -šampon, palsam, ampullid ja juuksekasvu vitamiinid, mis on sel aastal juurde lisandunud.

Palju uuritud teemale sai nüüd veidi rohkem vastuseid antud! Vaata taaskord üle enda toitumisharjumused ning mismoodi saaksid enda juuste eest üleüldiselt paremat hoolt kanda. Kui sul on endiselt mingi küsimus või mure, kirjuta mulle julgelt! :)

Päikest,

Kirsti