Avastamas jooga ilu ja võlu


Kuna ma olen suhteliselt püsimatu inimene, vajan ma pidevalt midagi uut. Mingeid väljakutseid ja põnevust. Aktiivne eluviis on suur osa minust endast ja minu tegemistest, mistõttu just eriti selles vallas otsin tihti uusi väljakutseid. Miks? Sest minu arust peab aktiivne eluviis ja trenni tegemine olema fun ja põnev! Seega minu selle aastasest avastusest ma nüüd pisut kirjutan. Täpsemalt siis, kuidas olen avastanud jooga ilu ja võlu. Let's goo!

Kaua sa ikka neid mõtteid mõlgutad enam ? Asju asja kallale!

Salamisi olen alati mõelnud, et hmm, jooga tundub üks kuradima äge asi mida proovida. Naised ja ka mehed, kes seda harrastavad, on tegelikult super graatsilised ja tugevad. Kuid alati on see lihtsalt jäänud mõtteks. Ehk on olnud laiskus? Pigem ma arvan kättevõtmise asi, mis on pisut ka hirmu taga seisnud. Kunagi mõned aastad tagasi tegelikult kui hakkasin spordiga rohkem tegelema ning seda enda ellu sisse tooma, sai joogat katsetatud. Tundub siiski, et aeg ei olnud õige ja hetke mõtted ning tegemised olid teised. Nüüd aga tunnen, et ma tahan ennast igate moodi challenge'ida. Näidata iseendale, milleks kõigeks tegelikult võib suuteline olla. Mõeldud, tehtud ja vedasin end selle aasta veebruari keskel joogatundi.

jooga

Eee... kas see on ikka mulle?

Läksin siis MyFitnessi jooga tundi. Kuhugi mujale ma ei näinud pointi minna, kuna seal ma käin niikuinii treenimas. Ega ma ei teadnud, mis ja kuidas nüüd toimuma hakkab. Okei, siiski tead, mis umbes toimuma hakkab, aga see uue katsetuse tunne. Teadmatus. Mulle meeldib alati piisavalt saali ette ronida, sest siis ma näen, mis toimub. See ei ole koht, kus häbeneda või midagi karta. Oleme seal enda arendamiseks ja tugevamaks saamise eesmärgiga. Eriti kui tegemist on mingi uue treeninguga. Mõtlesin ikka, et kas see on mulle? On see hea idee? Kui ei proovi, siis ei saa ka teada. Teadmatus mulle ei meeldi. Seega ma mõtlesin ühe oma lemmik ütluse peale - act confident and no one will question you!

Jooga on raske-trust me on that one!

Tund algas ning tegemist oli üpris intensiivse joogaga (siin postituses jooga stiilidel pikemalt veel ei peatu). Esimesed minutid ja korraks käis peast läbi, et kas ma olen ikka õiges kohas. Seda ma teadsin, et jooga ei ole lihtne. Kusjuures vale arusaam, mis päris paljud minu tutvusringkonnas samuti arvavad. Treening kestis tund aega ja kuskil poole peal ma mõtlesin - what... mu füüsis peaks täitsa okei olema, aga see on midagi teistsugust. Ehk siis ma andsin oma kehale hoopis teistsugst koormust ja treeningut, millega harjunud olen. Uued liigutused, teistmoodi pingutused ja oma keha arendamine uuel viisil. See on arenemiskoht!