Hiljutised postitused

Arhiiv

Tervislik toitumine ei pea olema kallis


Sööma peame kõik niikuinii seega raha läheb selle peale meil igapäevaselt. Kellel vähem, kellel rohkem ning oleneb mis sa oma toidukorvi just parasjagu topid. Väide, et "tervislikud valikud ja tervislik toitumine on kallis"-täielik müüt minu arust. Oma heaolu ja tervise arvelt ei ole paremad valikud nüüd küll kuidagi moodi kallid. Samuti ka sõna otseses mõttes võttes, siis saab väga nutikaid valikuid teha. Paar hacki, millest läbi hammustada.

Planeeri pisut ette

Mõnele istub väga hästi enda nädala menüü planeerimine, kuid mulle päris igat toidukorda ette planeerida ei meeldi. Mingi vabadus peab siiski olema, aga see ei tähenda, et ei võiks natuke selle peale mõelda. Poes käies proovin vaadata, et mul oleks kapist alati midagi võtta, kuid kogustes, mida ma tean, et ära tarbin. Haaran portsu külmutatud ja värskeid köögivilju, pisut kana, kala, puuvilju, karbi mune, putru ning veidi tatart/riisi/täisterapastat. Juba sellest valikust sa saad tegelikult korraliku variety erinevaid tervislikke ja maitsvaid toite teha. Huvitavad ürdid ja suhkruvaesed, vürtsisemad ja maitsekamad kastmed appi ning voila! Sellega sa hoiad ära võimaluse, et sa lähed iga päev poodi ning kui sa nüüd aus oled... siis iga kord tahaks ju midagi jälle osta. Vot sealt sa juba hoiad omajagu raha kokku!

Kogus ja kvaliteet ehk näiliselt odavam toit

Võib-olla vaatad, et ohh jube lihtne oleks osta mingi valmistoit või pakk nuudleid and that's life. Been there done that (ma olen tudeng olnud haha), AGA kui sa nüüd mõtlema hakkad, siis tegelikult need näiliselt odavamad valikud pikemas perspektiivis seda pole. Kas ostad nt magusaisu taltsutamiseks ühe 50senti maksva snickersi, mis tegelikult suurendab su crave'i veelgi rohkem või paned pisut raha nt puuviljade alla? Tee magus salat, smuuti, haara mingi pähklivõi ja tee mõnus tervislik kook. Kvaliteetsem kütus su kehale ning kokkuvõttes tuleb odavam. Kuidas? Sul jätkub seda koguseliselt kauemaks, mis tähendab, et su toidukorra hind tuleb oluliselt odavam. Kas 5 euri eest üks kallis jäätisetops või hunnikus puuvilju, marju ja pähkleid? Valik on sinu :)

Tee rohkem ise süüa

Muidugi on tore käia väljas söömas ja lõunatamas ning loomulikult miks mitte. Okei, vahel täitsa mõnus üks väike kohv ja nt salat endale tuttavast kohast haarata. Küll aga kas on see vajalik iga päev? Mõtle palju maksab pakk külmutatud köögivilju ning pisut kana või kala vs. kuskilt mingi kiire "ah see kebabi praad suht ok ja odav". Tegelikult saad sa ise palju odavamalt suure portsu tervislikku toitu valmistada. Minu jaoks üks suur hack mitmest perspektiivist. Rahakotisõbralikum otsus ning lisaks sa hoiad ise silma peal, mis sinna toidu sisse õieti läheb.

Leia oma lemmikud tervislikud toidud

Mille põhjal me tihti enda toiduvalikut teeme (olgu siis poest ostes või väljas süües)? Tihti selle põhjal, mis meid isutab ja päris paljudel juhtudel see ongi ehk pisut kallim ja ebatervislikum versioon. Eriti tühja kõhuga poodi minnes haaraks esimese kätte ulatuva ampsu. Mitte, et nüüd vahel ei võiks ennast premeerida millegagi ja olen alati olnud väga aus selle koha pealt, et see on täiesti okei! Küll aga on siin niii super lihtne, kuid ülikasulik hack su rahakotile ja tervisele. Kummutame veelkord ümber väite, et "tervislik toitumine on kallis"! Leia tervislikud toidud, mis sulle maitsevad ning mis on oma hinda väärt.

Kui sa nüüd mõtlema hakkad, siis täiesti iseenesest mõistetav jutt, kuid nipid, mis mulle aeg-ajalt ikka igati kasuks tulevad. Kohati juba loomulik elu osa, mis teeb selle lihtsamks. Loomulikult siinkohal on su tahtejõul ka omajagu suur roll. Kas oled valmis veidi pingutama ja shopates rohkem iseloomu näitama?

Päikest,

Kirsti