Tunned end jõusaalis/spordiklubis ebakindlalt?


Mäletan ise väga hästi kui raske oli eriti neid esimesi samme sinna spordisaali teha. Siiski olgu su jõusaali esmane külastus või edasised käimised-ebakindlus unusta ära! Päris paljude suust olen kuulnud, et ei julgeta minna jõusaali, sest ei osata midagi seal peale hakata. Veel kurvem, et kardetakse teiste arvamust ja pilke. Mõned valearusaamad, mis on mulle liialt kõrvu jäänud ning vajaksid veidi läbi mõtlemist. Let's change that!

"Ma ju ei oska kuskilt alustada ega midagi teha seal"

Honey, me oleme KÕIK olnud selles olukorras. Iga uue asjaga pead sa lihtsalt kuskilt alustama. Hoobilt ei saagi osata. Puhtalt sinu enda mõtted, millest tuleb üle saada! Mitte keegi ei tule sinna selleks, et nüüd täna ning just sinu igat sammu hindama hakata. Igaüks on seal enda jaoks ning oled ka sina. Võta mõni sõber kaasa, kes on teemaga pisut rohkem kursis. Haara endale alustuseks personaaltreener või mine jõusaali ringtreeningusse, kus käiakse ka päris palju kasulikke harjutusi läbi. Samuti on peaaegu, et iga masina juures juhend, kuidas seda kasutada ning mis lihasgrupile harjutus on suunatud. Why not even kirjuta mulle ning lähme trenni ja aitan, kuidas oskan! Muide inimesed on jõusaalis tegelikult super abivalmid. Kui sa midagi ei oska või ei saa millegagi hakkama, siis küsi abi. Ma olen 99% kindel, et sulle ei öelda ära. Lihtsalt küsi abi :)

MyFitness Ülemiste

"Kõik on nii vormis ja ma tunnen end nõrgana"

Mul pole isegi sõnu... see on üks kurvemaid põhjusi. Mitte keegi ei judge'i kui sa tuled ja teedki alguses enda paari kiloste hantlitega trenni. That was me mõned aastad tagasi. Isegi kui sa alustad enda keharaskusega, siin ei ole mitte midagi häbeneda. Sul isegi ei ole absoluutselt selleks põhjust, sest sa alles alustad enda teekonda. Mõni jõusaali hunt on juba aastaid enda kallal tööd teinud. Seega ei saa võrrelda tema treeningteekonna peatükki sinu omaga. Alguses ongi raske ning ma isegi ei hakka sugarcoatima. Mida edasi, seda tugevamaks sa saad ning kasvab ka su enesekindlus. Sa ei pea olema tugev, et minna trenni, vaid sa lähed sinna, et saada tugevamaks.

"Teised jälgivad mu igat sammu"

Seda vist arvavad enamus jõusaalis olijad. Mul on ka vahel tunne, et wtf, mis mul nüüd viga on haha, aga tegelikult see nii ei ole! Inimesed tulevad ja teevad oma asja ning sina ära üldse mõtle üle. Võib-olla ta vaatab, et freaking ägedad trennipüksid, kust said (jep, see olen mina) ? Võib-olla ta vaatab, kas oled lõpetamas enda seeriat, et tulla sinu asemel. Kindlasti ei käi ta sul järgi ega vaata, mis sa nüüd teed. Tema tuli sinna oma trenni tegema ja sina ajad oma rida. Ehk mõtleb too inimene võib-olla sama, siis muidugi on jõllitamisvõistlus haha! Igatahes see on puhtalt see hääleke peas, mis on täiesti üleliigne.

MyFitness