Smuutid ja nende kasulikkus


Kes teab mind ja on mu tegemistega kursis - siis tead ka seda, et "smuuti" võiks olla mu keskmine nimi. Tegelikult see armastus smuutide vastu sai alguse juba mõned aastad tagasi. Kuna korralik magusahammas olen ma enda arust alati olnud, siis olid smuutid kui tervislik alternatiiv selle taltsutamiseks. Tegelikult aja möödudes avastad ja leiad nii palju enamat selle kasulikkusest. Siin ma ei pea smuutide all silmas poest ostetud ja suhkruid täis topitud jooke. Mult on omajagu selle teema kohta uuritud. Täpsemalt siis miks ma neid joon, miks ning kuidas on nad kasulikud. Seega panen kirja mõned punktid, miks võiks enda menüüsse mõne smuuti here and there sisse sulandada. Looduslikult tervema enda poole. :)

#1 SMUUTIDE LIHTSUS

Ja nii ongi! Kui lihtne ja kiire vahepala või näljakustutamise võimalus. Neid on kerge ja kiire teha ning midagi keerulist sa välja mõtlema ei pea. Haara oma lemmik taimne piim, mõni värskelt pressitud mahl või lihtsalt vesi. Käi poes, kraba kaasa mõned banaanid, pisut rohelist ja veidi maitsejärgi marju ning kuku katsetama, sest simple as that see ongi. Kui jääd alguses hätta, siis Google tõttab sulle igal sammul appi. 1-2-3 ja valmis isegi kõige kiiremal hetkel. Normaalse hinnaga blendri leiad samuti ning see ei ole mingi vabandus. :)

#2 KORRALIK VITAMIINI BOOST

Ütleme nii, et vitamiinide üleküllus ei ole loomulikult hea asi, kuid meil siin Eestis just pigem on nendest puudus. Öeldakse, et iga söögikord võiks sisaldada ohtra koguse köögvilju/juurvilju ning iga päev võiks süüa ka mõne puuvilja. Smuutid on ideaalne koht nende kombineerimiseks ja üheks mõnusaks energiasüstiks. Olgu siis hommikune turgutus, peale trenni kosutus või lihtsalt väike powerkick. Veelgi parem kui sa tead, mille puuduses sa võid vaevelda, siis hari ennast pisut. Otsi just need õiged koostisosad ja anna enda kehale looduslik boost enne kui haarad tablettide järele. Igatahes energiat saab sul olema küllaga! Kui küsid, kuidas ma jaksan hommikuti kell 6 end trenni vedada -ya know now!

#3 VÄHENDAB "MÕTTETUID" ISUSID

Sul püsib kõht palju kauem täis ja sa ei lange mõttetute isude ohvriks. Smuuti võib olla äärmiselt kõhtu täitev kui panna sinna õigeid asju. Näiteks valgurikas smuuti on mõnusalt toitev ja sul on lihtsam isudele vastu astuda. Taaskord - otsi midagi, mis sulle endale isiklikult maitseb ja meeldib. Toekamaks smuutiks leia sobiv taimne piim, lisa pähkleid või seemneid, supertoitude segusid. Juhul kui sind kimbutab just magusaisu, siis tee üks mõnus marjane või šokolaadine smuuti. Otsi toorkakaod ja pähklivõisid, mis võiksid su maitsele meelepärased olla. Sa ise ka ei usu kuiiiiii maitsev ja samas tervislik see on!

#4 HEA SU SEEDIMISELE

Mul iseenesest ei ole mingeid probleeme seedimisega ja ainevahetus on mul pigem kiire, kuid head teeb see ikka. Seedimisele on just eriti super rohelised smuutid, mis on head oma aluselisuse poolest. Nad aitavad meie pH taset tasakaalustada ning hoida head tervist. Elutempo on nii kiire ja stressirikas - ümberringi on töödeldud ja happelisuse poolest kõrgeid snäkke, mis tihti viivadki selle tasakaalu paigast ära. Just selletõttu on vahel hea oma kõhule rohelise smuutiga pai teha. Lisaks muidugi on maol vahelduseks kergem seedida vedelikke ja veidi pehmemat toitu.