Põhjused, miks alustada trenni tegemisega juba täna!


Ega kõigil ei tule see trennis käimine just kõige lihtsamini välja. Olgem ausad see tegelikult on sult omajagu willpowerit nõudev tegevus. Kindlasti pole see kerge ettevõtmine ning samuti on ta omajagu pühendumust ja aega nõudev. Siiski sel kõige on tohutult palju positiivseid järelmõjusid ja põhjuseid, miks peaksid trenni tegemisega või vähemalt aktiivsema eluga nüüd praegu ja TÄNA alustama! Mõtlesin kirja panna mõned peamised põhjused, mida mina pean oluliseks.

Kasvatab su iseloomu, tahtejõudu ning järjepidevust

Nagu kirjutasin, siis nõuab trenni tegemine ning selle juures püsimine omajagu jõudu. Küll aga sa sead endale eesmärgid ja hakkad tasapisi nende poole liikuma. Pisikeste võitude haaval näed tulemusi, mis omakorda motiveerib sind edasi toimetama. Selleks, et näha tulemusi, pead sa olema järjepidev ja iga päev leidma endas selle jõu. Mida aeg edasi seda kergemaks ta läheb, seda tugevamaks kasvab su iseloom su tahtejõud. Tulevad ka tulemused, mis omakorda motiveerib veelgi edasi. See on nagu lõputu lumepall, mis tegelikult kandub (vähemalt minu puhul) ka teistesse eluvaldkondadesse. Sa õpid olema järjepidev, mitte andma alla, seadma eesmärke ning tead, et raske töö korral tulevad ka tulemused.

See toob sulle lisaenergiat ja uut hingamist

Paljud tuttavad mu ümber räägivad tihti, et neil ei ole seda jaksu ja energiat trenni minna ega midagi väga teha. Ma ütlen just vastupidi! Teil ei ole energiat sellepärast, et teie keha ei saa piisavalt aktiivne olla. Me kõik oleme tegelikult loodud liikuma. Olgu selleks pikad jalutuskäigud, kellel rasked saalitrennid. Elutempo on nii kiire ja suur osa päevast istutakse kas arvutiekraani või telefoni vaadates. See sööbki su energia ära. Mina tunnen väga tugevalt, kuidas see kõik mõjub. Kohe kui mu mõte ei tööta ja pea on paks, ma teen kas või jalutuskäigu või lähen võtan ette ühe mõnusa treeningu. Kohe nagu uus hingamine! Su mõte töötab paremini ning oleks nagu toimunud väike restart. Trennitamine on ideaalne halva enesetunde, paha tuju ning stressi leevendaja!

Vähendada riski erinevatele tervisehädadele ja tunda end oma kehas hästi

Ma võin päris kindlalt öelda, et me kõik tahame olla terved! Kui palju me saame tegelikult paljude tervisehädade vältimiseks või parandamiseks ise ära teha. Olgu selleks nt kaaluprobleem ja rasvaprotsent, mis võib mõjuda juba väga ohustavalt su üldtervisele, kõrge vererõhk või risk diabeedile. Saad parandada enda südametööd, tugevdada oma lihaseid ja hoida oma luud tugevana. Neid põhjuseid ikka jagub! Anna panus enda parima versiooni loomiseks ja hoidmiseks. Loomulikult on olukordi, kus sa ei saa ehk seda teha, kuid siiski. Enne kõike vaata endale otsa, mis sa saaksid ära teha. Tahaksid näha ka paremat pilti peeglist? Tahaksid saavutada mingeid eesmärke? Kõik on sinu teha ja usu mind kui hästi see paneb sind tundma.