Hiljutised postitused

Arhiiv

Aktiivne puhkus Alpides


Eks päris paljud tahaksid meist kauaks ja kaugele ära põgeneda. Palju näha ja kogeda. Uskuge kui ma ütlen, et sama siin! Mul on tohutu reisimise ja maailmaavastamise kihk, kuid vahel piisab ka väiksest 4-5 päevasest getawayst värskeks restardiks. Kuna nädal-kaks tagasi polnud kevadest veel mingit lõhna, siis sain vähemalt nautida pisut ilusamat talve kui viimasel ajal meil siin muidu on olnud. Sammud seatud Itaalia ja Alpide poole.

Thank god, et ma olen hommiku inimene

Esimene lend Frankfurti läks kolmapäeva varahommikul. Kodust pidin liikuma hakkama kell 3.40 seega väga pikalt põõnata ei saanud midagi. Õnneks väga raske ei olnudki üles saada. Olude sunnil on alati pisut kergem. Kohver näppu ja lennujaama poole minek. Väike kohv sisse

(btw ma ei tea, aga lennujaamas ei olnud ikka üldse see hea...) ja märjast vesisest Eestist minek. Kiirelt Frankfurti, kust juba kiirelt edasi Milano lennule. Ei läinud kaua kui Itaalia juba ootas. Ilm oli tegelikult alguses suhteliselt masendav. Vihmane ja märg nagu meil, kuid see-eest mõnusalt soe. Edasi sai juba hüpatud bussi peale, mis viis Breuil-Cerviniasse, kus oli armas suusakülake ja sellest veidi kõrgemal hotell Lo Stabecco.

Mäed - alati nii hingematvalt kaunis

Viimati käisin suusareisil mõned aastad tagasi Tatrates, kuid see oli veidi teisest killast ikka. Kuidagi nii amazing on näha selliseid võimsaid mägesid ja loodust oma silmaga. Bussisõit üles mäkke oli suht... vastik? Sellessuhtes, et korralikult oli ikka mäkke ronimist ja kurvilist teed. Südame tõmbas veidi pahaks, kuid see oli seda väärt. Peagi jõudsime külakesse, kust pidime juba gondlitega üles hotelli minema. Sinna me enam kuidagi muudmoodi ei saanud. Hotell oli 2500m peal.

Ma olen küll suveinimene, kuid ...

See õhk ja kõik oli kuidagi hoopis teine. Tundus nagu lumi oli õige valge ja taevas õige sinine. Mõnusalt soe, kuid vahvalt talvine. Esimene päev oli päris udune, kuid suusatama minek oli alles järgmisel päeval. Õnneks ilm oli nagu tellitud - täpselt seal oleku ajal oli see ideaalne!

Mulle tohutult meeldib mäesuusk ja palju rohkem kui laud. Võib-olla asi selles, et pole lauaga kunagi seda õiget feeli kätte saanud. Esimesed tiirud sai ikka mitu korda sõidu ajal seisma jäädud ja ahhetatud. Lihtsalt kui super mõnus see kõik oli. Nagu filmis. Esimesed paar tiiru sai tehtud veidi rahulikumal mäel, kuid lõpuks sai ka 3500m peale ronitud ja tehtud veidi korralikum retk. Korraliku füüsilise koormuse sai nii mäel kui külas ringi seigeldes, sest paljud kohad olid raskesti ligipääsetavad. Nõudsid ikka sult pingutust!

Lühike, kuid super vajalik

Päeva esimesel poolel sai suusatatud ning teises pooles/õhtupoolikul all olevas külas seigeldud. Inimesed olid üli toredad ja soojad. Pasta oli magnifico, proovisin oma esimese Aperol spritzi (pidi olema must do), päike küttis ka kerge jume peale ning õhk oli mõnusad +20kraadi. Uskumatu kuid just nii soe oligi. All külas võis vabalt pluusiväel ringi käia ning päiksekiiri püüda. Tripp oli kõigest 4 päeva, kuid lihtsalt vajalik restart. Mis ma selle postitusega öelda tahan? Vahel piisab ka sellest kui sul on võimalus võtta mõneks päevaks väike paus. Planeeri pisike getaway, lae akusid ja võta ette mingi vahva seiklus. Loomulikult ei ütle, et ära nüüd üldse oma pikki ja vingeid plaane sepitse. Muidugi tee seda, sest tegelikult ka mul mõlguvad mõttes nii mõnedki hulljulged ideed, mida peagi ette võtta. Seda just siis maailmaavastamise koha pealt. See aga ei takista pisikesi puhkusi ja ägedaid seiklusi.

Saigi lühidalt kirja, kuidas ma rahule jäin ja kui vajalik on vahel üks pisike paus! Minu akud on natukeseks ajaks veidi rohkem laetud ning juba paistab ka mõnus soojus Eestisse tulemas :)

PS! Pildid on tehtud telefoniga ja kvaliteet pole max.

Päikest!