Hiljutised postitused

Arhiiv

Nahahooldus ja külmplasma-miks?


Väike mõttetera alustuseks - sisemine ja välimine tervis ning ilu saab alguse sinu peast. Tegelikult sealt saabki kõik minu arust alguse. Mida paremas kohas sa iseendaga suudad õppida olema, seda kergem on sul olla särav ja nooruslik. Olla aktiivne, võtta vastu otsuseid ja tegutseda enda heaolu ja tervise nimel. Küll aga saame alati midagi ekstra selle võimendamise jaoks ära teha. Seekord siis veidi lähemalt välisest tervisest ja ilust - täpsemalt nahahooldusest. Miks üldse sellest kirjutan? Kuna see on üks ülimalt infoküllas temaatika, milles otsin ka ise veidi rohkem selgust.

Eee... Miks ma peaksin üldse sellega tegelema?

Usu mind, et ma olen seda nii palju endalt küsinud. Kuna mul isiklikult otsest probleemi nahaga pole ning ma ei kannata tohtute murede käes, siis miks ma peaksin üldse sellega tegelema? Kuidas ja kust ma alustan? Mida üldse proovida? Seda infot on lihtsalt nii meeletult palju. Olen hakanud aina enam mõtlema, kui palju saaksin ma juba praegu ära teha, et hoida end värkse ja säravana. Kes meist ei tahaks seda, eks? Tihti on meil päris seinast seina kliima, mis meie nahale on karm, kellel püsivad nahaprobleemid, millele lihtsalt ei oska lahendust leida või muud põhjendused. Mina aga usun, et kõigele on kuskil mingi vastus ja abinõu olemas. Kuna mulle tohutult meeldib olla kõige hea ja kasulikuga kursis, siis mõtlesin sellega algust teha. Olin veidi mõelnud ja nagu vastus mu palvele kirjutas hea sõbranna, kelle ema on kosmeetik. Ise selles vallas suhteliselt võhik mõtlesin, et väike infokild siin-seal tuleb igati kasuks. Miks mitte ja proovime ära!

PS! Mehed - see kõik on ka teile! Teie nahk ja tervis vajab samuti poputamist ja hoolitsust. Te ei ole selle teema suhtes kindlasti mitte immuunsed. :)

Ei oska nagu kuskilt alustada?

Seadsin oma sammud Katriini Kosmeetikatuppa teadmata tegelikult, mis ja kuidas nüüd siis saab. Mind ootas ees väga mõnus, hubane atmosfäär. Tassike rohelist teed kõrvale ja hakkasime vestlema. Rääkisin enda harjumustest ja elustiilist veidi täpsemalt. Nii on kosmeetikul kõige parem pilt silme ees, kuidas ja mis oleks vajalik abi ja õige lähenemisviis. Katriin viis mind kurssi, millega tema tegeleb ning kuidas ta mind aidata saaks. Kosmeetikuna on Katriin töötanud 2000.aasta novembrist ning ennast väga palju arendanud ja täiendanud. Seega ta teab täpselt, millest ta räägib. Kuna ka mainisin mul endal suurt nahaprobleemi ei ole, siis alustuseks rääkis ta lähemalt sellisest põnevast hooldusest nagu külmplasma.

Mis asi see külmplasma on, kellele ja miks ta kasulik on?

Täpsemalt siis on selle protseduuri nimeks CNC ColdPlasma. Plasma-aparaate kasutati algselt infektsioonide ravis ning nüüd nahahoolduses ning sellega saab naha pinnal hävitada 99,9% kahjulikest bakteritest ja viirustest. Plasma edastab kõrgel sagedusel energiat ja seda saab nahale suunata sellega kokkupuutumata. Võrreldes laseriga ei põhjusta see mingeid nähtavaid vigastusi ega jälgi nahal ning nahk ei kooru. Kellele ta sobib? See oli ka minu küsimus - kas mina saan ka sellest mingit kasu? Sobib see absoluutselt kõigile, kuna protseduur rikastab kudesid hapnikuga seega kiirendab rakkude ainevahetust. Küll aga on see eriti tõhusaks abiks mitmesuguste nahaprobleeide korral nagu nt :

  • seborroilne nahk: tugev rasueritus, laienenud poorid, põletikud,akne

  • ekseemid

  • kouperosa

  • rosacea

  • herpes simplex

  • mycosis/küüne- ja nahaseen

  • nahalõhed

  • soolatüükad

  • multiresistentsed bakterid

  • kroonilised haavandid

Loomulikult ei piisa ainult ühe korra enda probleemiga kosmeetiku poole pöördumisest. Eriti inimestel, kel on nt tugev akne, rosacea või muu nahaprobleem. Kindlasti oleks vaja sellega järjepidevalt tegeleda ning kuurina 2-3x nädalas vähemalt 10-12 korda läbi teha. Kõik hea vajab püsivust! Praeguste uuringute põhjal kõrvalnäidustused puuduvad :)

Kuidas protseduur välja nägi ja miks ma seda soovitan?

Võttis see kokku aega kuskil 45 minutit ning midagi hullu see ei olnud. Kõigepealt tegi Katriin mu näole naha pinnapuhastuse. Seejärel kooris ensüümidega ja järgnes külmplasmaga üle käimine (selline pisike aparaat, millega liikus naha pinna kohal). Edasi sai näole kantud mask ning kreem. Kõik tooted, mis kasutatud sai on CNC MicroSilver sarjast, mis on rikastatud hõbedaosakestega (antibakteriaalsed) just aitamaks probleemset nahka. Protseduur ei olnud absoluutselt valulik, kuid eks iga inimene tunnetab seda teistmoodi. Nahal oli pigem selline pisut torkiv tunne ja tunda oli sellist erilist osooni lõhna. Soovitan kindlasti neile, kel on suuremad probleemid naha ja eriti mingite murede korral. Nägin ka mitmeid juhtumeid, kus tulemused on lihtsalt super olnud! Sellest protseduurist lihtsalt teatakse päris vähe, kuid kui sul on võimalus enda jaoks seda kasutada, siis miks mitte? Mul oli üli fresh ja mõnus sealt ära tulles. Nahk oli puhas, pehme ja hoolitsetud. Kindlasti paremate tulemuste saamiseks tuleks seda veel korrata. Fun fact - isegi lemmikloomad on saanud ColdPlasma protseduuriga oma nahamurede korral abi.

Miks ma seda jagan ja mis edasi?

Nagu mainsin, siis infoküllus on tohutu ja mul võtab küll silme eest kirjuks, mis ma siis nüüd tegema peaksin. Kuidas ja kas ma peaksin enda nahka hooldama kui mul on see või teine küsimus? Kuna mind ennast hakkas see temaatika huvitama - kuidas enda jaoks veel rohkem head ära teha-mõtlesin seda ka teiega jagada. Ehk on keegi samamoodi pisut segaduses ja on huvitatud, millega ma end kurssi viin ja kuidas kosmeetik saab sind aidata. Seega kindlasti sean enda sammud teinekordki Katriini Kosmeetikatuppa. Soovitan mure korral ka sul seda teha. :)

Kui sul on küsimusi konkreetselt selle protseduuri kohta, kas see võiks sind aidata, siis kirjuta ja küsi julgelt! Samuti kui sul on mingeid küsimusi seoses nahahooldusega, võid ka mulle märku anda. Ehk on midagi, mille kohta veel uurida ja vastusi leida. On ju tore kui saab veidi üksteist aidata! Päikest :)

Fotod: Triine Tamm


 

Eesti, Estonia​

©DESIGN BY KIRSTIVAIKLA CREATED WITH WIX.COM