TERVISE NING MUUTUSTE TEEKONNA TEGELIKKUS
  • Kirsti Vaikla

TERVISE NING MUUTUSTE TEEKONNA TEGELIKKUS


Olen sel teemal kunagi varasemalt juba postituse teinud. Kui ma ei eksi, siis tegelikult oli tegu ühe esimese postitusega. Rääkisin veidi lähemalt enda taustast ning kuidas olen jõudnud siia, kus ma hetkel olen. Kuid paljud teist on ka uued lugejad, kes ei ole teemaga kursis. Samuti proovin seekord läheneda veidi teise nurga alt. Rääkida, kuidas see tegelikult on kõik toimunud, mis on muutunud ning mis takistused on päriselt ette tulnud.

ESIMESED SAMMUD OLID ÜHED HIRMUÄRATAVAMAD NING KEERULISEMAD

Eks muidugi, mis kõigile esimesena kellegi puhul silma jääb on füüsiline muutus. Kuid eks ole loogiline ka. Peale otsust end korralikult käsile võtta (5 aastat tagasi juba wow!), hakkasin muutma kõike, mis mind ümbritses, mida ma tegin, kuidas ma olin. Eelkõige ning esimesena sai tehtud otsus enda füüsilise tervise osas. Tundsin, et olin end nii käest lasknud, et jube kohe. Olin korralikus masenduse augus ja nagu elus pettunud (jah, juba nii noorelt eksole... aga no see on reaalsus). Toit oli alati olemas ning ei vedanud mind kunagi alt. Aga kaua sa jaksad seda jama endal näost sisse ajada ning ainult teleka ees passida. Tegelikult olin alati olnud aktiivne laps, kuid otseselt trenni ma ei olnud teinud. Mäletan väga hästi oma esimesi samme spordisaali. Päris hirmus oli. Miks?

Esiteks oli täiesti uus eluperiood - olin just astunud ülikooli, tulnud pealinna elama. Teiseks mul polnud aimu ka, kuidas see kõik käib ja on. Polnud elu sees kuskil rühmatrennis käinud või jooksulinti näppinud. Rääkimata hantlitest ja millestki keerulisemast. Okei tegelikult veel kolmandaks - vaese tudengina polnud mul norme trenniriideid. Takistuseks see siiski ei jäänud. Läbi raskuste surusin läbi. Suht naljakas kui hakata järgi mõtlema, mis pükste ja pluusiga ma seal käisin :D u have no idea. Ja no üldse lihtsalt nii uus ja segaduste rohke periood oli. Proovi händlida uut keskkonda, ülikooli, otsida endale kooli kõrvalt töö, et ära elada ja hakkama saada, võtta mingi täielik kannapööre enda tervise suhtes. Tegelikult kui hetkes olla ning nii paljude asjade osas max võhik olla... päris hirmus ja raske on alguses. No aga õnneks ma olen inimene, kellele korralik challenge meeldib.

SILMAGA NÄHTAV EHK FÜÜSILINE MUUTUS

Tegelikult ei läinud kaua aega kui juba hakkasin tulemusi nägema. Enne seda muidugi... tead. Nüüd kindlasti nii mõnigi, kes seda tausta ei tea vaatab, et mis mul viga rääkida. Tõstan ei tea, mis hantleid ja teen siukseid harjutusi... Ma mäletan niiiiii hästi, kuidas ma alustasin nende helesiniste 1,5 kiloste hantlitega. Need tundusid freaking rasked ma ütlen. Peale igat trenni ma tundsin end nagu mingi maailmavallutaja haha! :D Ehk siis alguses oli töö väga raske. Võhma polnud üldse. Poole trenni pealt mõtlesin, et whattt, kuidas nad jaksavad niimoodi ringi karata. Täiesti haige. Tead mis? Järjepidevus, korralik kasulik jonn ning sihikindlus viisid mind juba kuskil 2-3 kuu pärast edasi. Lihtsalt see tunne kui ma suutsin trenni korralikult lõpuni teha. Haarasin järjest raskemaid hantleid, võtsin ette keerulisemaid harjutusi. Sooooo prouuuuuud... SEE tunne!!!!!

Loomulikult kõige sellega kaasnes füüsiline muutus. Juba 3 kuu möödudes nägin ise märgatavalt teistsugust pilti peeglist. Riidekapp vajas uuendust ning head sõnad siit-sealt olid tihedad. Oli raske, kuid tead enda arengu nägemine on nii võrd motiveeriv. Lihtsalt seletamatu. Kuid kõik päevad ei olnud parimad. Tegelikult siiani välja olen ju aktiivne trennitaja, kuid see ei tähenda, et iga päev I'm killing it. Ka mul on siiamaani raskusi, mis siin-seal ette tulevad. Mõni haigus, mis maha murrab ja mille järel on tunne nagu alustaks nullist. Motivatsiooni langus ning kadu... veidine enda kaotamine. Kuid see on täiesti okei. Seda tuleb ka ette ja ei ole seda absoluutselt kunagi varjanud. Sest lihtsalt see on tõsi. Ka mul on päevi, kus tunnen nagu oleks trammi alla jäänud ja ei viitsi midagi teha. Imestan isegi haha :D aga no täna hommikul oli küll lihtsalt nii. Ja mõtlesin, et vot puhkan ja ei lähegi. Kill me now eks? Aga kõige selle käigus olen õppinud väga kiirelt sellest üle saama!

TEGELIKULT ISEGI ÜKS SUUREM MUUTUS OLI SILMAGA MITTE NÄHTAV

Kui mõelda, milline inimene ma olin 5 aastat tagasi ja võrrelda praegusega.. ma ei tunneks iseennast ära. Absoluutselt mitte. Mida tihti ei näha on just inimese sisemine muutus kogu selle teekonna juures. See ei lõpe kui on saavutatud mingi teatud kaalunumber või et "oh, sul ju kõik timmis" ning nüüd on kõik. See on muidugi inimese enda valik. Mina olen otsustanud sellest kõigest teha osa endast ja see on teinud minust inimese, kes ma olen täna. Julgen ausalt öelda, et sedasi on. Suunanud mind sinna, kus ma täna olen, mida ma teen ning kuhu jõuda soovin. See oskuste pagas on massiivne. Ma olen õppinud tohutut töökust, järjepidevust ning sihikindlust. Kui kelleltki küsida, siis need on sõnad, millega mind iseloomustada. Ma olen läbi selle õppinud ning suudan nüüd nii hästi tõmmata paralleele muude eluvaldkondade vahel. Ma olen lihtsalt niiii driven teemades, mis mind paeluvad ja tunduvad mu jaoks õiged, mille nimel võidelda! Sest tean, et miski pole saavutamatu.

Mis veelgi olulisem - ma olen niivõrd palju õppinud enda mõttemaailma treeningu ning tervise suhtes ringi keerama. Tegelikult see teekond on mentaalselt olnud üli raske. Ma olen kõikunud ühest äärmusest teise. Mingil hetkel sai võimust minust see sõltuvus. Tegu ei ole halva asjaga, kuid kui see läheb liiga hulluks, siis sa muutud ennast lõhkuvaks. Mul oli see periood ülikooli ning personaalse elu kõige keerulisemal ajal. Tundsin, et kunagi ma ei tee ega ole piisav. Treening ning eriti toitumine muutusid nii obsessive'iks ja mind ülevõtvaks. Õnneks ma olen enda häälestamises aastate jooksul muutunud lihtsalt väga osavaks, ausalt mad skills. Ma sain aru, et see ei ole õige. Kas see peab olema miski, mis mind üles ehitab või lõhub? Miski, mida ma naudin või põlastan? Miski, mis liigutab mind elus edasi ja toob rõõmu või tõmbab alla? Küsimusi oli palju, kuid me teame vastust. Loomulikult tahame me olla õnnelikud! Parimas vormis mentaalselt, vaimselt ning elada oma parimat elu.

SINU VALIKUD NING SINU TEE - JÄÄ NEILE KINDLAKS!

See tegelikult on muutunud lausa mu motoks. Püüelda enda parima versioonini igas elu aspektis. Selle juures mitte end lõhkudes, kaotades. Ma mõistsin, et see on okei kui ma iga päev ei higista end läbi märjaks. See on okei kui ma vahel söön, mida ma tahan kui see ei tee mu kehale liiga (jutt teatud talumatustest). Olen nii hästi arusaanud kui oluline on tasakaal. Tasakaal elus üldiselt, kuid selles kontekstis - tasakaal treeningus, toitumises ning sinu elustiilis. See ei ole miski keeruline ega pea seda olema. Ole mõistnud, et oluline on teha enda tõekspidamiste ning eesmärkide raames vastavad parimad valikud. Selle juures end mitte kaotades ega unustades elu nautida. Kuid see oli aastate pikkune teekond. Ma tegelikult pean ütlema, et siiamaani vahel tulevad hetked ja küsimused, millega pean tegelema. Nüüd juba muidugi vähem, sest olen aina kindlam, kuhu liigun ning kes tahan olla.

On häid päevi, on veelgi paremaid, on keskmisi, kuid on täiesti shitty päevi. Ja see on okei - peaaasi, et sa mõtestad, miks nii on ning oled neist kiirelt üle! Väike downlow ja siis tõused püsti ning paned edasi. Mitte keegi ei tea, mida sa päriselt läbi elad, kui palju sa kuskil vaeva näed. Tegelikult ei peagi, sest see on sinu elu. Ma küll jagan palju tegemisi sotsiaalmeedias, kuid samamoodi oma päris isiklikust elust räägin võrdlemisi vähe ja olen päris privaatne inimene. Kui sa hakkad mõtlema mingitele küsimustele, siis kas sa tead neile vastust?

Ära lase kellelgi enda elu dikteerida ning sina jää oma teekonnale, valikutele ja muutustele kindlaks kui sa tunned, et see on miski, mida sa pead tegema!

Päikest,

Kirsti


0 views

Eesti, Estonia​

©DESIGN BY KIRSTIVAIKLA CREATED WITH WIX.COM